Держгеонадра відкрили доступ до публічної карти мінеральних ресурсів України, – портал містить інформацію про 20 тисяч родовищ та 117 видів корисних копалин, які виявлено в надрах нашої країни.

Такий масив інформації, який накопичувався вітчизняними геологами кілька десятиліть, відкривається вперше та знаходиться у вільному доступі на сайті «Мінеральні ресурси України».

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки співпраці ДНВП „Геоінформ України”, яке входить у  сферу управління Держгеонадр та Геологічної служби Норвегії в рамках проекту EIMIDA – Європейська інтеграція даних про мінеральні ресурси.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, головним завданням проекту є підвищення рівня відкритості геологічної інформації в Україні та надання доступу до неї широкому колу користувачів, у тому числі англомовних.

«Фактично, створення сайту «Мінеральні ресурси України» наблизило нашу країну до цивілізованих держав у геологічному напрямку», – підкреслив Олег Кирилюк.

Інформаційне наповнення ресурсу здійснюється безпосередньо із баз даних Державного кадастру родовищ та проявів корисних копалин, Державного водного кадастру (підземні води), Державного балансу запасів корисних копалин, спеціальних дозволів на користування надрами, електронного каталогу фондів геологічних матеріалів.

Джерело: www.kmu.gov.ua