Agri Invest Forum – сучасні тенденції агрокластеру

27 квітня поточного року в Києві відбулася IV Міжнародна конференція аграрних інвесторів Agri Invest Forum за підтримки Всеукраїнської Аграрної Ради. У роботі зазначеного форуму взяла участь Галина Савран, земельний аналітик комунального закладу „Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство” Дніпропетровської обласної ради”, яка безпосередньо супроводжує інвестиційні проекти аграрних компаній області. Цей захід об’єднав 748 учасників, серед яких представники влади, українські і міжнародні фінансові інститути та провідні експерти агроринку.

В ході панельної дискусії „Держава і агробізнес: реалії і сьогодення”, спікери міжнародних фінансових інституцій підтвердили, що Європейські банки готові кредитувати купівлю землі під заставу цієї землі: ЄБРР та IFC пропонують довгі кредити, на відміну від тих фінансових інституцій що діють в Україні, засвідчив Віталій Струков, керуючий партнер БДО Корпоративні Фінанси.

„900 млн доларів за останні 6 років IFC профінансувала в агросектор. „Найдовший” кредит, на сьогоднішній день надається на 7 років із затримкою з виплати тіла кредиту в 2 роки”, – зазначила Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні.

Василь Говгера, аналітик відділу агробізнесу ЄБРР доповнив, що паралельно з фінансуванням великих підприємств, ЄБРР фінансує також малий та середній бізнес.

„В нас діє цілий відділ з фінансування та надання дорадчої підтримки для малих та середніх фермерів. Завдяки цій програмі можна отримати фінансування в розмірі від 1 млн доларів”,- зазначив Василь Говгера.

Ще однією темою конференції був світовий приклад запровадження ринку землі. Своїм досвідом поділилась Евелін Юргенсон, економіст із сільського господарства в Естонському університеті природничих наук.

„Швидке введення земельної реформи було основною метою протягом багатьох років, що й стало основою для ринка нерухомості”,- підкреслила Евелін Юргенсон.

Крім того на конференції було представлено литовський досвід відкриття ринку землі.

„Створення умов для формування ринку землі необхідно почати якомога раніше, проте це слід робити після належної підготовки та поступово, тобто намітивши проміжні кроки,” – розповідає Казіс Старкявічюс, заступник голови Комітету з сільських справ Сейму Литовської Республіки.

Виходячи з досвіду Литви, створення земельного ринку повинно передбачати наступні кроки: перехідні періоди, податкове регулювання, захист прав власності, публічність даних, належне функціонування реєстру та кадастру.

У підсумку, фахівці дійшли висновку, що аграрний сектор української економіки залишаться найбільш динамічним та привабливим для інвестування.

Джерело http://www.agroinvestforum.com/