Багатий врожай яблук спонукав Уряд підтримати садівників компенсацією виплат щодо будівництва об’єктів зі зберігання фруктів

Відсутність сучасних центрів зберігання плодовоовочевої продукції з контрольованим температурним режимом та регульованим газовим середовищем, стримує розвиток садівництва. Так, цьогорічний багатий урожай яблук призвів до того, що фермери Дніпропетровщини відмовляються його збирати і відправляти на переробку і продаж. Основна причина – це низькі закупівельні ціни, запропоновані переробними підприємствами і торговими мережами.

В каталозі інвестиційних проектів DIA представлено інвестиційний проект фермерського господарства «Відродження» щодо будівництва відповідного об’єкту на 5 тис тонн на рік. Ознайомитись з проектом можна за посиланням.

За твердженням керівника компанії Івана Ярмолюка, по всій країні – одна і та ж ситуація: урожай «спрацював» не в плюс, а в мінус. Фермери вважають, що збір яблук замість очікуваного прибутку гарантує суцільні збитки, оскільки закупівельна ціна не досягає навіть собівартості вирощування.

При цьому можливість переробки надлишку яблук, наприклад, в концентрат, хоч і реалізується, але також має обмеження, тому що набувають чинності фактори логістики, обсягу переробних потужностей і необхідність дотримати баланс, тому що виробники концентрації працюють на експорт, за довгостроковими контрактами. Уряд пропонує підтримати будівництво потужностей по зберіганню надлишку фруктів, що дозволить зберегти урожай і вирівняти кон’юнктуру.

За заявою першого заступника міністра агрополітики Максима Мартинюка, Мінагрополітики перенаправить частину коштів, закладених у Державному бюджеті для підтримки садівників на компенсацію будівництва об’єктів зі зберігання фруктів.

Гроші будуть виділятися на компенсацію вартості витрат по будівництву холодильників з регульованим газовим середовищем для зберігання фруктів власного виробництва, яке введено в експлуатацію в поточному році, а також камер швидкого заморожування і придбання ліній товарної обробки плодів.

Відсоток компенсації ще визначається, але він буде перевищувати 50%. Заявки будуть прийматися до 1 грудня 2019 року, кошти надійдуть виробникам до кінця бюджетного року за принципом пропорційного розподілу (формат first come, first served застосовуватися не буде).

Довідково:

В Україні яблука – фрукт найбільш популярний для вирощування. Обсяг їх виробництва становить близько 72% від всієї плодово-ягідної продукції по країні. Експорт яблук з України в першому півріччі 2018 року досяг 24 тис. тонн, що майже в 4 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Відповідно, Україна отримала в 5,3 рази більше валютної виручки ($ 8,2 млн). Аналітики вважають, що вже з листопада поточного року вартість яблук почне збільшуватися в середньому на 1-2 грн в місяць до наступного врожаю.

За матеріалами: www.agroinsider.com.ua