БОГДАНІВСЬКА ОТГ: лідерство в рейтингу фінансової спроможності. Індустріальний парк як інструмент перспективного розвитку

Богданівська сільська об’єднана територіальна громада в п’ятірці лідерів за показниками фінансової спроможності. Власні доходи – 6,3 тис. грн на одного мешканця забезпечують 2 місце в групі громад з чисельністю населення від 10 до 15 тис. осіб.

Сьогодні 70% бюджету громади формується завдяки розвинутій видобувній промисловості, а саме надходженням від діяльності шахт «Самарська» та «Дніпровська», що входять до групи ДТЕК. Зазначені підприємства забезпечують близько 2 тис. робочих місць.

Галузева структура економіки Богданівської ОТГ представлена секторами промисловості, будівництва та сільського господарства.

Основним драйвером економічного зростання громади обрано подальший розвиток промисловості. Підтвердженням цього є діючий індустріальний парк «Павлоград», площею 250 га.

Територія парку потенційно поділена на 5 зон:

  • машинобудування (65 га),
  • хімічна промисловість та виробництво будівельних матеріалів (50 га),
  • логістичний комплекс (50 га),
  • легка промисловість (30 га),
  • електроніка та ІТ-технології (55 га).

Індустріальний парк знаходиться у безпосередній близькості до залізничних станцій Павлоград-1 (відстань 12 км) та Павлоград-2 (відстань 1,5 км).

Керуючою компанією парку «Павлоград» є державне підприємство «Інвестиційно-інноваційний центр». Наразі ведеться пошук зацікавлених компаній щодо розміщення свого виробництва на території індустріального парку.

Будівельна галузь сприяє економічному зростанню громади та розвитку підприємств малого і середнього бізнесу.

Вже 12 років тут працює ТОВ «Євробуд Плюс», що спеціалізується на комплексному наданні послуг у сфері дорожнього будівництва. Підприємство забезпечує 200 робочих місць. За цей період реалізовано близько 1500 дорожньо-будівельних об’єктів. Також підприємство має 3 заводи з виробництва асфальтобетонних та щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей, два з яких діють у Дніпропетровській області (м. Павлоград).

Крім того, здійснюють свою діяльність: ТОВ «ЮРБУДСЕРВІС» (будівництво житлових і нежитлових будівель) та ТОВ «ВГ «НОВА ОСНОВА» (виробництво неметалевих мінеральних виробів).

Головна мета розвитку сільського господарства громади полягає у створенні сучасного конкурентоздатного агропромислового комплексу. Реалізація амбітних цілей забезпечується функціонуванням сільськогосподарських підприємств, що спеціалізуються як на рослинництві, так і на тваринництві.

ФГ «Сатеренко» вирощує велику рогату худобу молочних порід. Господарство налічує 93 голів ВРХ та 47 голів молодняку.

ТОВ «НИВА» спеціалізується на розведенні овець (300 голів) та вирощуванні технічних культур (кукурудза, соняшник, пшениця, ячмінь, багаторічні трави), маючи земельний банк 3429 га.

ТОВ «СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО ІМЕНІ Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО», із земельним банком 2939,03 га, спеціалізується на вирощуванні соняшнику.

ТОВ «Agro KMR» – це компанія із французькими інвестиціями, яка вже 14 років веде активну економічну діяльність на території громад Павлоградського району. У Богданівській ОТГ підприємство орендує більш ніж 4 тис. га землі, в той самий час у Троїцькій громаді – понад 8 тис. га. Підприємство ефективно застосовує новітні технології та інноваційну матеріально-технічну базу, що сприяє підвищенню продуктивності праці та збільшенню рентабельності. Продукція компанії експортується в різні регіони, включаючи Європейський Союз, Магриб і Азію.

Подальший розвиток громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • діяльність індустріального парку «Павлоград»;
  • стимулювання кооперативного руху (молочне виробництво, вирощування овочів, органічної продукції та бджолярство);
  • створення переробних підприємств сільськогосподарської продукції.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.