Чернеччинська територіальна громада розташована посеред мальовничої місцевості вкритої лісами, багатими на птахів та звірину. Тут багато озер, лиманів, ставків і балок навколо яких розкинулись землі, що мають вікову історію. Коли саме утворилась Чернеччина достеменно невідомо, та перші поселення з’явились на цій території ще у XVIII. Назва адміністративного центру громади походить від слова «чернець» і вказує на те, що ці землі колись належали ченцям. В окремих джерелах (наприклад, у Дмитра Яворницького) село також називається Чернече, або в інших авторів — Нехворощанська Чернеччина (Чернетчина).

Справді, на території сучасної громади знаходився Нехворощанський монастир, що існував з 1670-х років до 1799. На той час монастир володів Млином на Орілі, лісом, уступом Тира, двома рибними озерами,  а також слободами Гупалівка та Нехворощанська Чернеччина.
Монастир називався «войськовим» і тому мав певні повинності на користь війська. При цьому ченці були не тільки монахами, а й воїнами, здатними себе захистити.

Після ліквідації січі, Нехворощанський монастир почав занепадати. Певний час тут ще проживали колишні запорожці, в 1780 р. у монастирі розташувалось Катеринославське духовне управління, а у 1799 р. монастир був ліквідований.

Карта XVIII століття та розповіді старожилів дозволяють стверджувати, що монастир був поруч з озером Святим. У ньому, за легендою, знаходяться золоті дзвони, які ченці сховали під час нападу татар. Серед місцевих ходять легенди про глухий дзвін, що лунає зі Святого озера на свято Успіння.

Головними водними артеріями є річки Оріль та Заплавка. На північному заході знаходиться урочище Шагарівський ліс – одне з найулюбленіших місць мешканців та гостей громади для відпочинку. Тут розташована криниця з освяченою питною водою, яка за словами місцевих вірян зцілює тіло та душу.

Громада має монопрофільну економіку з домінуванням сільського господарства як основної галузі, що забезпечує економічний розвиток ТГ та представлена наступними основними підприємствами:

  • С(Ф)Г «ЖУК» – 699 га;

  • ПП «АГРОПРОСТОР» – 684 га;

  • ПП «АГРОФІРМА «ПРОМІНЬ 2005» – 1592 га;

  • ПП «АГРОФІРМА «ХЛІБОДАР» – 813 га.

Їх головною спеціалізацією є вирощування кукурудзи, пшениці та соняшнику. Разом, вищезазначені підприємства формують робочі місця майже для 10 % працездатного населення громади.

На території громади знаходяться одні з найбільших родовищ вуглеводнів за обсягом видобутку та покладами у Дніпропетровській області – «Мусієнківське» газоконденсатне та «Кременівське» нафтогазоконденсатне, що розробляються АТ «Укргазвидобування».

Обидва родовища розташовані у Новомосковському районі, неподалік від населених пунктів громади: Мусієнківське – на південь від с. Чернеччина, займає площу 32,73 км2, а Кременівське – в межах с. Заплавка, займає площу 8 км2. Запаси газу Мусієнківського родовища – 43 млн м3, кількість пробурених свердловин – 3. Запаси нафти Кременівського родовища – 3 812,9 тис. т, газу – 5 528,6 млн м3, кількість пробурених свердловин – 38.        

Для інвесторів, що зацікавлені у розвитку бізнесу на території Чернеччинської ТГ, а також для інших зацікавлених осіб пропонується земельна ділянка площею 14,21 га, розташована біля озера Садкове.

Запрошуємо детальніше ознайомитись з громадою та її пропозиціями скориставшись одним з головних цифрових інструментів DIA – Інвестиційним профілем ТГ.