Червоногригорівська селищна громада розташована на південному сході Нікопольського району, на березі Каховського водосховища.

Саме звідси на ринках Дніпропетровщини й інших областей з’являються перші черешні, абрикоси та полуниці. Кліматичні умови і працьовитість мешканців сприяють росту ранніх овочів, особливо помідорів, які вирощують тут майже в кожному господарстві.

На території функціонує 12 сільськогосподарських підприємств та 22 невеликі фермерські господарства, які обробляють 24,2 тис. га сільськогосподарських угідь. Провідні галузі рослинництва: вирощування зернових та олійних культур, овочівництво та садівництво.

Основні бюджетоутворюючі підприємства громади:

  • ПрАТ «Новопавлівський гранітний кар’єр» – добування  декоративного та будівельного  каменю;
  • ТОВ «Аграрне Підприємство «Придніпровське», ПП «АФ «СЛАВУТИЧ», ТОВ «ДМИТРІВСЬКЕ» – вирощування пшениці, ріпаку, соняшнику, ячменю;
  • ТОВ «Придніпровський» – вирощування яблук, черешні, груш.

Під відомим українським брендом «Знатна курка» випускається продукція ТОВ «Птахокомплекс «Дніпровський», який входить до складу Агропромислової групи компаній «Дніпровська». Разова посадка бройлерів складає 8,3 млн голів. Потужність цеху по забою бройлерів – близько 50 млн голів на рік. Продукція популярна не лише на ринках України, а також на ринках Вірменії, Грузії, Узбекистану, Казахстану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану та Молдови.

Ранні фрукти та ягоди вирощуються ТОВ «Придніпровський». На території 398 га, використовуючи  новітні інтенсивні технології, висаджено яблуневий, грушевий та черешневий сади. Для зберігання фруктів  збудовано холодильник потужністю 5 тис. тонн. Продукція реалізується, як  в Україні та і в країнах СНД.

Риболовля в громаді вважається улюбленим видом відпочинку. В ставках вирощують коропів, амурів та товстолобиків. У риборозведенні задіяні ТОВ «Нікопольський рибокомбінат», ПП «Брокер Н», ПАТ «Риболовецький промисловий Нікополь». Загальна кількість орендованих земель водного фонду підприємствами складає – 187,19 га.

На території знаходяться поклади граніту, видобування якого відкритим способом на площі 98 га здійснює ПрАТ «Новопавлівський гранітний кар’єр». Продукція, що випускається кар’єром сьогодні – це гранітний щебінь, піщано-щебінева суміш, бутовий камінь.  Новопавлівське родовище граніту відомо з XVI століття.

Гордість громади школа у селищі Кам’янське, яка  входить до 20-ки кращих шкіл області за рівнем знань. Школа бере участь у декількох освітніх проєктах, у тому числі з медіакультури, олімпійської освіти, а також «Інтерактивних інформаційних технологій». Учні  вже багато років поспіль є призерами багатьох олімпіад, а  випускники школи працюють не лише в Україні.

Громада приділяє велику увагу спорту – це пріоритетний напрямок розвитку молоді. Створено дитячо-юнацьку спортивну школу, в якій діють спортивні секції з футболу, волейболу, боротьби з самбо, вільної боротьби та шахів. У селищі Кам’янське збудовано відкритий стадіон зі штучним покриттям для мініфутболу. Залучено близько 1,5 мільйона гривень інвестицій спонсорів. Розпочато будівництво стадіону на 400 глядацьких місць у селі Придніпровському.

У майбутньому великі надії громада покладає на розвиток внутрішнього туризму, адже на сході від селища Червоногригорівка в долині  річки  Ревун розташована пам’ятка  природи місцевого значення –  «Червоногригорівські плавні», що заворожує різноманіттям флори та фауни. Справжньою візитівкою плавнів може служити європейська болотна черепаха, яка внесена до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи та знаходиться під захистом Бернської Конвенції Ради Європи. Нині практично зникнувши в усіх країнах Євросоюзу, тут черепаха розкошує, не дуже побоюючись людей і дозволяючи навіть себе фотографувати.

Село Борисівка  відоме своїм цілющим джерелом, названим на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело». Кажуть, що вода з нього допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та лікує очі. Тут поставлена каплиця, а у побудованій купелі  щорічно проводиться обряд освячення джерела. Про цілющі властивості джерела знають не тільки жителі села. За водою сюди їдуть з Дніпропетровської, Запорізької та інших областей України.

Економічне зростання громада також вбачає в розвитку:

  • малого та середнього підприємництва;
  • кооперативного сільськогосподарського виробництва.

Для реалізації інвестиційних проєктів, пропонуються наявні активи, а саме 11 вільних земельних ділянок загальною площею 530 га. 

Детальніше з усіма пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі Червоногригорівської ТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.