Другий за довжиною кар’єр України, парк «Веселі Терни» та ландшафтний заказник «Інгулецький степ» – перлини Глеюватської ТГ

Глеюватська сільська територіальна громада була першою з утворених у Криворізькому районі. Її назва походить від слова глей, що означає глина. Це зумовлено специфічною структурою ґрунтів, адже вони дійсно важкі та в’язкі неначе глина.

Взагалі ці землі багаті природними ресурсами – глиною та піском, що можуть бути використані для виробництва будівельних матеріалів. Також на території є Ганнівське родовище бурого вугілля та залізної руди, Тернівське родовище нікелю і кобальту і відвали м’яких порід Криворізького гранітного кар’єру та Північного ГЗК.

Основними напрямками економіки, що формують бюджет та створюють робочі місця є видобувна промисловість та агропромисловий комплекс.

Слід зазначити, що саме у Глеюватській ТГ знаходиться другий за довжиною на території України залізорудний кар’єр – Ганнівський, що входить до складу ПрАТ Північний ГЗК. Протяжність кар’єру сягає понад 5 кілометрів, проєктна продуктивність – 10 млн тонн сирої руди на рік, а промислові запаси складають близько 500 млн тонн. Підприємство щорічно сплачує більше ніж 15 млн гривень до бюджету за користування надрами.

Одне з найбільших промислових підприємств громади – ТОВ «ГРАНІТ ГРУП», утворене британською компанією «GRANITE CORPORATE ALLIANCE LIMITED», вже 15 років видобуває граніт, декоративний і будівельний камінь, а також вапняк, крейду та сланці.

Головна спеціалізація сектору АПК у громаді – вирощування пшениці, соняшнику, ячменю та ріпаку олійного.      

Найбільшими агропідприємствами Глеюватської ТГ є наступні:

  • С(Ф)Г «ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА» – 2317 га;
  • ФГ «ТРІСКАЛО» – 1860 га;
  • ТОВ «ЯРИЛО» – 364 га;
  • ФГ «ЗЕЛЕНОПІЛЬСЬКЕ» – 317 га.

Крім розвиненої економіки, громада має багато мальовничих місць, які варто відвідати. Одним з таких є парк «Веселі Терни», що був створений за зразками англійського садово-паркового мистецтва кілька десятиріч тому навколо маєтку генерала Харіна. Сучасна територія становить близько 17 га, а сам парк перетворився на справжній заповідник, адже крім численних представників флори (вікові дуби, клени, сосни, гледичії тощо) тут також оселились одні з найбільш рідкісних комах в Україні – жуки-олені, що занесені до Червоної Книги.

Найбільшою у регіоні ділянкою з цілинним степом є ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Інгулецький степ». Цей об’єкт був створений у 2002 році та наразі охоплює площу більше ніж 65 га. Тут виявлено 43 види рослин і 122 види тварин з різним природоохоронним статусом.

На берегових схилах Інгульця знаходиться багато виходів мігматитів та гранітів, водяно-прозорий кварц, рожевий мікроклін та багато інших.

Громада пропонує інвесторам та зацікавленим особам земельні ділянки загальною площею 183 га для реалізації бізнес ініціатив.

Детальна інформація про цей край та його особливості доступна в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.