Губиниська селищна територіальна громада – економічно стала, відкрита для міжнародної співпраці, спрямована на забезпечення якісних умов для проживання та отримання повного переліку адміністративних та соціальних послуг.

Економіка громади багатогалузева, у структурі якої ключову роль відіграють: промисловість, сільське господарство і туризм.

Промисловість території потужна, успішна, заснована на новітніх технологіях та забезпечена високопрофесійними кадрами. Яскравим прикладом є німецько-українське підприємство – машинобудівний завод DUCO-TECHNIС. Тут інтенсивно розвивається діяльність в наступних основних напрямках: виробництво обладнання для харчової промисловості, технологічне проєктування, виробництво й постачання витратних матеріалів та складників, розробка та впровадження енергоощадних технологій, інжиніринг. Устаткування компанії має європейську сертифікацію та експортується на ринки ближнього і далекого зарубіжжя.

В громаді харчову промисловість формують ТОВ “КАРАДРАС – УКРАЇНА” – виробництво чаю та кави. ТОВ  ВП “МАГ” – виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання. ТОВ “ДМК “ДНІПРОМЛИН” – виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості. ПП Дніпровська продовольча компанія “СКІФІЯ” – перероблення та консервування овочів та фруктів, не віднесене до інших групувань. Компанія імпортує продукти з Китаю.

Також міжнародну кооперацію підтримує ТОВ “ПОВЕР ПРО”. Під власним брендом “Power Pro” компанія виготовляє понад 200 позицій спортивного харчування і предметів для догляду за собою. Компанія бере участь у формуванні спортивної та здорової культури громади, є лідером у своїй галузі та виступає спонсором на чемпіонатах з різних видів спорту.

Будівельна промисловість представлена ТОВ “Губинихский известковый завод”, що входить до групи компаній «Укрспецизвесть» займає провідне місце з виробництва високоякісного вапна та гіпсової суміші в Україні. До цього напрямку залучені ТОВ “Куп’янський силікатний комбінат”, ТОВ “Б-АРС РЕСУРС” ТОВ “Памир”, які до того ж виробляють цеглу, вироби з бетону, черепиці та інші будівельних виробів.

На теренах громади виготовляють вироби з деревини, наявне лісопильне та стругальне виробництво, яке представлене ДП “Новомосковський військовий лісгосп” та ТОВ “БІО-МІГ”. Цікавим є ТОВ “Агатан”, що  виготовляє вироби з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння, дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів. А виробниками полімерної тари, металевих баків, резервуарів та контейнерів є: “ТМ АДЕР Україна” і ТОВ “Українські екоєвросистеми”.

Сприятливі кліматичні умови дають можливість використовувати ділянки для вирощування саджанців декоративних рослин відкритого ґрунту та зимостійких сортів листяних і вічнозелених кущів та дерев. На цьому спеціалізується СФГ “Кулаковських”, яке приділяє велику увагу відновленню ґрунтів через природне землеробство. Тут діє ферма по розведенню червоного каліфорнійського хробака, який сприяє швидкій переробці органічних відходів будь-якого походження. Також покращує фізіологічний стан рослин, підвищує ефективність добрив та збільшує стійкість рослин до стресів і одержувати екологічно-безпечну продукцію допомагає рідкий екстракт- біогумату. Його виготовляє ТОВ “ЖИВОРОСТ”.

Громада славиться високоефективним аграрним сектором та підприємництвом. Багато компаній ведуть змішане сільське господарство, одночасно розвиваючи як тваринницто, так і рослинництво. ТОВ “Агрофірма ім. Горького” має значні зрошувальні площі для вирощування зернових та картоплі. Також власна заготівельна кормова база дозволяє вирощувати високопродуктивну ВРХ голштино-фризької породи. Тут безпосередньо виробляють: олію сиру соняшникову та сафлорову, суміші для годівлі тварин. Дана продукція експортується закордон.

На території розвивається свинарство.  ТОВ “АГРОФІРМА ВІЛЬНЕ – 2002 має стадо свиней: загальне поголів’я — 28180 голів, 2400 з яких складає маточне поголів’я. Також в даному напрямку працюють ТОВ “АГРОКОМПЛЕКС ТЕМП”, ТОВ “АЛГЕН”. А  ТОВ “ІНКУБАЦІЙНА СТАНЦІЯ” розводить свійську птицю.

Винятковим є ТОВ “Агротандем – Плюс“, яке займається виробництвом компосту на основі польської та голландської технології для вирощування печериць. Наразі  обсяг виробленої продукції становить 1200 тон на місяць. З кожної тонни компосту збирається 300 кг свіжих, якісних грибів.

Зростання попиту на продовольство стимулює розвиток наявних у громаді підприємств садівництва. Компанії, що вирощують зерняткові та кісточкові фрукти, горіхи: ВСК “Новомосковський плодорозсадник” (нектарин), ФГ “САД” (яблуня), ФГ “Метеорит” (виноград, слива), ФГ “Альфа” – грецький горіх, ФГ “Екосад 2012”, ФГ “Альохін”, ТОВ “ЕКО-САД”. ТОВ “Ягідний Дар”реалізує високоякісну суницю садову (полуницю) ремонтантних сортів власного врожаю та виноград.

Модерновий, привабливий та екологічно чистий простір створює комфортні та безпечні умови для розвитку об’єктів зеленого туризму, що обумовлений природною багатоманітністю та зручним географічним розташуванням. Так на території ТОВ “Ягідний Дар” облаштований дитячий упорядкований євро-наметовий еко-табір. Тут запроваджено освітньо-розважальний проєкт для школярів “Berry Land” –  новий напрямок організації дитячого відпочинку, де головний акцент зроблено на особистості дитини та її гармонійному розвитку.

У заміському комплексі Три ведмеді” є зоопарк з рідкісними тваринами, також тут можна влаштувати кінну прогулянку лісом та по мальовничому узбережжю річки Самари, поплавати на човнах і катамаранах. На базі можна й плідно попрацювати, організувавши бізнес-тренінг, тімбілдінг або майстер-клас.

Для любителів спортивного рибальства громада запрошує відвідати садибу “Рибальський Хутір”, яка приймає гостей в будь-яку пору року. В місцевому ставку дуже різноманітний видовий склад вирощуваних порід риб: дзеркальний короп, короп румун, карась, плотва, білий амур, товстолоб, щука, окунь.

Ще одне чудове місце для сімейного відпочинку бутік-готель “Відрадне”, що розташований в унікальному місці з дубовим гаєм і сосновим бором, на березі незвичайно гарного чистого озера з джерельною водою. Комплекс пропонує всі види активного відпочинку та можливість насолодитись авторськими стравами з натуральних фермерських екопродуктів у місцевому ресторані.

В громаді є ботанічний заказник загальнодержавного значення — Балка Бандурка, площею 125 га, який має наукове та рекреаційно-пізнавальне значення. А також Новостепанівський — ентомологічний заказник місцевого значення, площею 245 га, який створено для збереження ділянки зі степовою та чагарниковою нектароносною рослинністю для життя диких бджіл і джмелів.

Громада вбачає свій подальший розвиток у наступних пріоритетах:

  • створення сприятливих умов для розвитку підприємництва,
  • збільшення обсягів агропродукції та її переробка,
  • охорона та збереженні навколишнього природного середовища,
  • міжмуніципальне та міжнародне співробітництво.

Губиниська територіальна громада пропонує інвесторам 1 земельну ділянку площею 25,6 га для втілення бізнесових ідей.

Детальну інформацію про громаду можна дізнатись в Інвестиційному профілі ТГ.