ІЛАРІОНІВСЬКА ОТГ: чеські інвестиції у легку промисловість, іновативне виробництво металевої продукції та енергоефективний дитячий садок

Іларіонівська селищна об’єднана територіальна громада – друга у списку, що з’явилася на мапі Синельниківщини восени 2017 року. До її складу увійшли Іларіонівська селищна та Мар’ївська сільська ради.

Територіальна структура громади має чітко виражений розподіл на дві частини між якими проходять залізничні шляхи. Станція «Іларіонове» була відкрита ще у 1873 році та має вантажну спроможність у 50 вагонів на добу. При цьому, регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця», до якої належить залізнична станція, є одним із найбільших бюджетоутворювальних підприємств на території ОТГ разом з ПАТ ДТЕК Дніпрообленерго та СФГ «Жулей», які сукупно забезпечують близько 50% надходжень до бюджету.

Одним із виняткових підприємств є ТОВ «Прабос Україна», місцева філія Чеської компанії «Prabos plus», що розмістила частину своїх потужностей у громаді та інвестувала у розвиток виробництва. Підприємство функціонує понад 3 роки й спеціалізується на пошитті спецвзуття для військових, пожежних, а також льотчиків. Зокрема, частина продукції виробляється спеціально для армії НАТО.     

«ПП «Фоліант Метиз» – один з основних гравців промислового сектору громади, що діє на ринку з 2007 року. Це завод з виробництва метизів, сітки, дроту та інших металевих виробів, розташований у селищі Первомайське. Наразі, асортимент складається з 15-ти основних позицій, а на заводі працює більше 50-ти професіоналів, які створюють продукцію високої якості.

Помітна частка працездатного населення зайнята у сільському господарстві. Одними з провідних підприємств цієї галузі є ФГ «Незабутнє», що має земельний банк понад 43 тис. га і спеціалізується на вирощуванні кукурудзи на зерно, а також СФГ «Жулей», що займається вирощуванням пшениці та соняшнику. Ці агропідприємства успішно працюють на території громади більше ніж 20 років. Варто також відзначити СФГ «Лакс» і ТОВ «Агрофілд», які крім кукурудзи, пшениці та соняшнику, вирощують ячмінь на солод і жовтий горох.

Не менше уваги заслуговують культурні ініціативи громади. Яскравим прикладом є «Свято меду». Під час цієї події проводяться майстер-класи від бджолярів, дегустація різних сортів меду, а також ярмарок, де можна придбати продукцію місцевих господарств і майстрів. Мешканці називають Іларіонівську ОТГ «медовою громадою» за високу якість меду та кількість домашніх господарств, які тримають бджіл і виробляють мед. З лютого 2018 року почала діяти Громадська організація «Спілка пасічників Іларіонівської ОТГ», що опікується розвитком бджолярства.

Питання спорту та здорового способу життя – невіддільна складова сьогодення іларіонівців. Підтвердженням цього є численні турніри з футболу, волейболу і боксу місцевого та обласного значення. У змаганнях беруть участь декілька футбольних команд, зокрема «Фенікс», «Іларіонове», «Маяк», «Динамо Шахтарське», а також дві волейбольні команди. В громаді діє ініціативна група «Іларіонове за здоровий спосіб життя», яка активно пропагує спорт і допомагає в покращенні місць дозвілля та відпочинку.

З моменту створення Іларіонівської ОТГ, одним із пріоритетних напрямів її розвитку стала реалізація освітніх ініціатив. Вперше за 15 років, тут «з нуля» будують дитячий садок абсолютного нового формату за європейським проєктом. Будівля виконана у формі бджолиних сот, котельня працює на біопаливі, а на даху встановлено сонячні панелі. Додатково, внутрішній двір закладу обладнаний системою підігріву. Сучасний  дитсадок забезпечить більше 30-ти додаткових робочих місць та буде введений в експлуатацію до кінця 2020 року.

На території громади знаходяться два об’єкти природно-заповідного фонду Дніпропетровської області. Першим є іхтіологічний заказник Балка Ворона в селі Мар’ївка. Другим об’єктом є виток річки Маячка у смт Іларіонове. Крім цього, наявні 7 ставків придатних для промислового розведення риби та раків, а також створення рекреаційних зон відпочинку. Ініціативні групи мешканців підтримують належний стан вказаних водних об’єктів.     

Громада виділяє декілька перспективних напрямків, що мають забезпечити подальший розвиток і створити умови для залучення інвестицій.

Серед них:

  • бджільництво та продукти його вироблення, а також створення господарств з апітерапії;
  • ягідництво та вироблення фруктово-ягідної продукції оригінального асортименту.

Пропонується 9 земельних ділянок, загальною площею понад 8,5 га для реалізації бізнесових ініціатив, а також проєкт зі створення логістичної інфраструктури на території громади.

Детальніше з пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.