Інноваційність ЧУМАКІВСЬКОЇ ТГ: європейські овочесховища, найбільший розплідник корів, відомі продуктові бренди

Чумаківська ТГактивна, інвестиційно приваблива й фінансово незалежна громада, що ефективно використовує природні ресурси для розвитку агросектору та промисловості. Це територія сучасної освітньої мережі з інноваційними технологіями та комфортними місцями для відпочинку та спорту.

Перевагою є вигідне економіко-географічне положення – у безпосередній близькості до м. Дніпро з вигідним транспортним сполученням. Громада володіє значними за площею угіддями з родючими чорноземами. Це створює сприятливі умови для диверсифікації  сільського господарства – вирощування пшениці, кукурудзи, соняшнику, овочів, а також розвитку молочного скотарства та вівчарства.

Тут функціонують унікальні підприємства з потужною виробничою базою та значними об’єктами туристичної інфраструктури.

Одним з лідерів українського ринку овочевої продукції є представник громади – ТОВ «ВПК «Агро». Підприємство засноване в 2006 році і спеціалізується на  вирощуванні й тривалому зберіганні овочевих культур, а саме багатьох видів капусти,  картоплі, моркви, буряка, цибулі, цукрової кукурудзи, а також є піонером з вирощування коренеплідної та стеблової селери. Компанія самостійно реалізовує весь цикл виробничого процесу. Тут проводять випробування нових сортів і гібридів різних видів капусти усіх закордонних насіннєвих компаній, що представлені в нашій країні. В овочесховищах європейського рівня, загальною місткістю 34000 тонни, експериментують на предмет лежкості й збереження товарних якостей вирощених овочевих новинок. Для власного виробництва використовується понад 1000 га землі, з якої 90% обладнано системою автоматизованих дощових установок Renke та крапельного зрощення Netafim.

Завдяки всебічній діяльності підприємств формується також спортивна складова громади. Компанія є головним спонсором професіонального українського футбольного клубу ФК ВПК-Агро, який було засновано 2011 року. Команда бере участь у другій лізі чемпіонату України та Кубку України з футболу.

ПП «Перемога АВК» – великий виробник сільськогосподарської продукції, що також займається вівчарством, нараховується близько 200 голів, також має стадо ВРХ та свиней. Компанія володіє елеватором на 20000 тонн.  

Перспективним спрямуванням території є конярство. Тут діють готельно-ресторанний комплекс та кінно-спортивна база «Озерище», ТОВ «Дніпропетровський кінний завод», а ще кінно–спортивна школа в ТОВ МВК «Єкатеринославський».

ТОВ «Молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославський» – найбільший розплідник корів породи Brown Swiss, молоко яких характеризується високим вмістом жирів та білків. Тут утримуються 5500 тварин, з яких 1300 – дійні корови. Є лабораторія, де проводиться контроль якості молока, постачання якого здійснюється до таких компаній: «Ласунка», «Злагода», «Lactalis». Ще одним напрямком діяльності підприємства є виробництво комбікормів.

Переробна промисловість громади забезпечує додатковий попит на продукцію місцевого тваринництва.

ТОВ «ЄРМАК ГОЛД» – виробничо-торговельне підприємство м’ясних напівфабрикатів глибокого замороження, ковбас, м’ясних консервів під брендом «Продукти Єрмоліно». Це повністю автоматизований завод, який забезпечує 805 робочих місць. Вся продукція сертифікована та проходить посилений контроль якості.

З 1997 року на території веде діяльність ТОВ ВЗФ «Зоря Дніпра» – м’ясна фабрика, яка спеціалізується на виробництві м’яса та м’ясних продуктів, переробленні молока та виробництві сиру, оптовій торговлі м’ясом та м’ясопродуктами.

На території діють невеликі підприємства, які спеціалізуються на виробництві:

  • меблів – ТОВ «БРВ КИЇВ»
  • гумових човнів – ФОП Допринда О.В.
  • кондитерських виробів – ФОП Нестеренко І.В.

Та надаються послуги:

  • транспортні – ТОВ «ТТК-АЛЬЯНС», 
  • ремонту та обслуговування автомобілів – ТОВ «ОНІКС»,
  • ФОП Мостика Ю.С. – ремонт сільськогосподарської техніки, 
  • вирощування декоративних квітів та дерев – ПП Зубова Л.О., 

Подальше економічне зростання громада вбачає у:

  • розвитку рослинництва та тваринництва;
  • впровадженні енергоефективних ініціатив;
  • виробництві харчових продуктів;

Для втілення бізнесових ідей громада пропонує 3 земельні ділянки, загальною площею ≈ 5 га, на яких розміщено 2 нежитлові будівлі, площею 1 208 м².

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.