КАРПІВСЬКА ГРОМАДА: французькі інвестиції у виробництво дріжджів, видобування залізистих кварцитів та архітектурні пам’ятки XVIII ст.

Карпівська сільська територіальна громада – розташована на крайньому півдні Дніпропетровської області та межує з містом Кривий Ріг, Херсонською й Миколаївською областями. Громада входить до десятки лідерів за показниками фінансової спроможності в групі громад з чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб.

В галузевій структурі економіки переважає сільське господарство, зокрема вирощування зернових та технічних культур. Підприємства громади переважно вирощують: соняшник, пшеницю, ячмінь, ріпак олійний, просо та кукурудзу на зерно.

Найбільші сільськогосподарські підприємства:

  • ТОВ «Житниця України» – 2 953 га;
  • ПАФ «Таврія-Союз» – 2 216 га;
  • ПСП «Сібаріт» – 2 064 га;
  • СТОВ «Зоряне» – 1 191 га;
  • ПСП «Кобзар» – 1 251 га.

Винятковістю громади є діяльність ТОВ «НАДЄЖДА Л», що входить до французької Групи Lesaffre. Основна спеціалізація – виробництво пресованих хлібопекарських, спиртових дріжджів та дріжджового молочка. З 2003 року на підприємстві проходить процес модернізації обладнання, що допомагає покращити якість продукції до європейського рівня. Товариство сертифіковано згідно з міжнародними стандартами HACСP та ISO.

Елеваторний комплекс ТОВ «Алкея» входить до канадської Групи компаній «G.R. Agro» та забезпечує підприємців можливістю здійснювати авто та залізничні завантаження й має сертифіковану лабораторію з перевірки якості зерна. Минулого року на елеваторі було проведено реконструкцію із заміною всього технологічного обладнання.

Наявність природних ресурсів та розгалуженої інфраструктури забезпечує розвиток галузі видобування. Тут частково здійснює свою діяльність найбільший в Україні виробник залізорудного концентрату – ПРАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат». На площі 2684 га Інгулецький ГЗК видобуває магнетитові залізисті кварцити, що придатні для отримання залізорудних концентратів.

На території громади знаходяться дві пам’ятки архітектури – Свято-Успенський храм у с. Андріївка та Храм Преподобної мучениці Євдокії у с. Явдотівка. Мальовничі гірничопромислові ландшафти заказника місцевого значення «Візирка» заворожують та надихають. Заказник створено на відпрацьованих землях ІнГЗК на межі Карпівської громади та м. Кривий Ріг. Основна його частина – це затоплені кар’єри, відвали, дренажні комунікації. Нині утворюється штучний гірсько-озерний ландшафт із вторинною екосистемою.

Подальше економічне зростання територіальна громада вбачає в поглибленому розвитку існуючих галузей економіки з акцентом на модернізацію.

Для реалізації інвестиційних проєктів та бізнесових ініціатив громадою пропонуються:

  • 7 земельних ділянок, загальною площею понад 140 га;
  • 1 об’єкт нерухомості, площею 31 160 м².

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі Карпівської територіальної громади за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.