КИТАЙГОРОДСЬКА ОТГ: виробництво сільськогосподарської техніки та потенціал культурно-пізнавального й релігійного туризму

Новость2

Китайгородська сільська об’єднана територіальна громада розташовується на правому березі річки Оріль, на півдні Дніпропетровської області, вздовж траси державного значення Н-31 (Дніпро – Решетилівка). Центр територіальної громади – мальовниче село Китайгород, що бере свій початок із часів козацької вольниці, яке і сьогодні дивує неповторними краєвидами та пам’ятниками архітектури. Основним бюджетоутворюючим компонентом економіки громади є машинобудівна промисловість та сільське господарство.

ТОВ «Завод сільгоспмашин» – провідне спеціалізоване підприємство з виробництва зерноочищувальних машин, зернокидачів, зернопогрузчиків та розкидачів добрив. Завод здійснює свою діяльність з 1999 року та має потужну виробничу базу, сучасне обладнання, кваліфікований персонал і розгалужену дилерську мережу в 10 країнах. За 20 років було виготовлено більш як 7000 сільгоспмашин та експортовано у понад 20 країн світу.

Сільське господарство, є базовим в економічному розвитку ОТГ та зорієнтовано переважно на вирощування зернових та технічних культур. 

У галузі рослинництва в цілому  сконцентровано 62% зернових та зернобобових культур, у тому числі 17,3% озимої пшениці, 12,5% ярого ячменю, 28,4% кукурудзи на зерно; 23% технічних культур, у тому числі: 20% соняшника, 2,4% ріпаку, 5% кормових культур, та 7% овоче-баштанних культур та картоплі.

Основні сільськогосподарські підприємства є ТОВ «Маяк», СФГ «Лелеки» та ТОВ «Шевченко». Також на території громади діє підприємство ТОВ «Кiтамол», основним видом діяльність якого є переробка молока, виробництво масла та сиру.

В с. Китайгород діє елеватор ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП), що спеціалізується на зберіганні зернових та олійних культур з дотриманням всіх умов, необхідних для гарної збереженості культур. Елеватор має сертифіковану лабораторію з перевірки якості зерна. Загальна потужність для одночасного зберігання становить 33,6 тис. тонн, потужність ліній автозавантаження 700 т/доба, автовідвантаження – 600 т/доба

Туристичний потенціал Китайгородської громади обумовлений природною неповторністю, історичною величчю та значним потенціалом. Всю багатогранність території представляє оглядово-екскурсійний маршрут: «Китайгородське диво», що запрошує помилуватися краєвидами природно-заповідної зони «Гора Калитва» та скуштувати холодної джерельної води з цілющої криниці, також відвідати унікальний храмовий комплекс XVIII ст. та частину Української укріпленої лінії 1731 р. «Родзинками» туристичного маршруту є Рудківська етносадиба – аутентична глиняна хатина під очеретом та туристична база відпочинку «Кінний двір «Лелеки» – комплекс для відпочинку з кінноспортивною школою для дітей та дорослих.

До того ж в громаді діють оздоровчі заклади та бази відпочинку: ДОТ «Райдужний», ДОТ «Пролісок», ДОТ «Дорожник», база відпочинку ДДТУ, база відпочинку ДКХЗ, оздоровча база «Лісова поляна».

Подальше зростання громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • розвиток виробничого підприємництва;
  • підтримка малого і середнього бізнесу;
  • розвиток туристично-рекреаційної галузі.

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.