Китайські інвестиції як один з драйверів розвитку елеваторної галузі, виробництво макаронних виробів та енергоефективна опорна школа – здобутки СВЯТОВАСИЛІВСЬКОЇ ТГ

Святовасилівська територіальна громада була утворена наприкінці 2015 року в результаті об’єднання 4 сільських рад та знаходиться в південно-західній частині Дніпропетровської області.

Територія активно розвивається, а панівною галуззю економіки, що формує понад 20% бюджету є сільське господарство, представлене наступними основними підприємствами:

 • С(Ф)Г «БУШТРУК»;
 • С(Ф)Г «ПАС», земельний банк – 43524 га;
 • ТОВ «МРІЯ-СЕРВІС», земельний банк – 3472 га;
 • СТОВ «ЗЕМЛЯ»;
 • С(Ф)Г «РОСТОК-Л», земельний банк – 581 га;
 • ТОВ «БЕЛГРАВІЯ»;
 • СТОВ «ДРУЖБА».

Зерновий елеватор лінійного типу ТОВ «Белгравія» вже більше ніж 10 років успішно функціонує у Святовасилівській ТГ. Зазначене підприємство належить «Cofco Agri Resources Ukraine», що є частиною китайської національної зернової, олійної та продовольчої корпорації «COFCO». Це один з найбільших виробників і трейдерів сільськогосподарської продукції, а також найбільший у КНР виробник харчових продуктів. В Україні корпорація займається торгівлею та переробленням сільськогосподарської продукції.

Загальна потужність одночасного зберігання елеватора складає 49000 тонн, в наявності 4 зерносушарки та обладнання для очищення зернової продукції (сепаратори) потужністю 200-300 т/год. Вигідне географічне розташування елеватора поблизу залізничної станції «Рясна» дає змогу здійснювати завантаження із потужністю 600 тонн/добу та відвантаження на залізничні зерновози із потужністю 22 вагони/добу. Елеватор працює з такими культурами як: пшениця, ячмінь, кукурудза, горох, соняшник і має сертифіковану лабораторію з перевірки якості зерна.

Одним з успішних кейсів розвитку бізнесу на території громади є СФГ «Буштрук». Це сімейне підприємство, що розташоване у селищі Святовасилівка та функціонує з 1992 року. Зараз СФГ «Буштрук» є одним з найбільших вітчизняних виробників та експортерів макаронної продукції. Це єдине в Україні підприємство, що використовує у виробництві спеціальне борошно, отримане з зерна з підвищеною склоподібністю.

Підприємство використовує італійське обладнання фірми Braibanti, та кращі у світі матриці Landucci, а макарони виготовляють за класичною італійською технологією з використанням тільки української пшениці. За якістю продукція максимально близька до макаронів виготовлених з твердих сортів пшениці. Асортимент компанії становить 17 видів короткорізаних макаронних виробів і 4 види довгорізаних (спагеті, спагеттіні, букатіні та лінгвіні). Продукція підприємства експортується до 11 країн світу та продається на 3 континентах.

Особлива увага у громаді приділяється розвитку освіти, адже діти й школярі складають майже 20% всього населення. Опорна школа у селищі Святовасилівка була збудована ще у далекому 1971 році та з того часу не проводилось жодного капремонту. Наразі, реконструкція школи, що розпочалась у 2018 році майже завершена: проведено повне оновлення внутрішньої частини будівлі, зроблено енергоефективний фасад з червоної фіброплитки (облицювальний матеріал з майже відсутньою займистістю, здатний довго утримувати тепло), на даху встановлено сонячні панелі, а на вході облаштовано пандус. Футбольне поле шкільного стадіону теж зазнало значних змін: тут готують штучне покриття, а нові майданчики для волейболу, баскетболу і тенісу, а також бігові доріжки будуть вкриті гумовим.

На першому поверсі облаштовані просторі майстерні з новими верстатами для проведення уроків праці, а також встановлені нові швейні машинки. Після завершення реконструкції у школі буде навчатись більше ніж 200 дітей.

Подальший успішний розвиток Святовасилівська ТГ вбачає у:

 • формуванні енергетичної ефективності, розвитку відновлювальних джерел енергії та сучасних технологій в галузі енергоефективності;

 • всебічній підтримці сільського господарства і промисловості, малого та середнього бізнесу;

 • розвитку освіти, культури, охорони здоров’я та підтримці інституцій громадянського суспільства;

 • розвитку «зеленого туризму»;

 • вдосконаленні надання публічних послуг та розвитку інфраструктури.

Територія пропонує 2 земельні ділянки загальною площею 6 га для реалізації бізнес проєктів.

Інвестори мають змогу детальніше ознайомитись з громадою та її пропозиціями завдяки одному з головних продуктів DIA – Інвестиційному профілю ТГ.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.