ЛИХІВСЬКА ТГ: розмаїття флори та фауни «Грабівського» ботанічного заказника та сприятливі умови для ведення органічного сільського господарства

Лихівська селищна ТГ – соціально-згуртована громада, територія розвитку малого сільськогосподарського підприємництва, яка ефективно й гармонійно використовує потенціал місцевої природи.

Географічне розташування і природні ресурси громади створюють сприятливі умови для виробництва екологічно чистої продукції зернової та овочевої спеціалізацій, а також впровадження інноваційних технологій їх вирощування. Вільні площі та ресурси приєднаних земель створюють перспективу для реалізації тваринницького (молочно-товарного) виробництва, забезпечуючи його кормову та вигульну базу.

Також розміщення на відстані 25 км до Кам’янського водосховища створює передумови розвитку зрошувального землеробства, а наявні водні ресурси й  природний ландшафт дозволяють впроваджувати рибне господарство.

Провідну галузь в економіці громади формує агропромисловий комплекс, представлений підприємствами що вирощують зернові, технічні, бобові  та олійні культури. Провідними компаніями є: ТОВ «ІНВЕСТУКР», ТОВ «Агрофірма Комунар», ПСП «Каспій», ПП «МАІС», ТОВ «Агроера-Н», ТОВ «Агро-Січ», ТОВ «АГРОРОСТ», ТОВ «Степ»,  ПП «Моє джерело».

Більщість виробників – малі приватні сільськогосподарські підприємства, фізичні та самозайняті особи. Винятковими фермерськими господарствами є: «Вересень», «Геліос», «Сонячний гай», які окрім зернових культивують сою. А СФГ «Польова Зірка», що веде діяльність з 1998 року вирощує аґрус, тим самим розвиваючи ягідництво.

Неповторність туристичної складової громади характеризується наявністю ботанічного заказника загальнодержавного значення, а саме — «Грабівського», який має ґрунтозахисне та водорегулювальне значення. Тут присутні численні популяції конвалії звичайної, тюльпану дібровного, рястки Буше. У складі фауни є понад 50 рідкісних видів безхребетних тварин, зокрема вусач дубовий, перламутрівка Адіппа та Пандора, сатир Герміона. Також заказник є цінним осередком для козулі європейської, свині дикої, борсука, тхора лісового.

Ще один невеликий заказник –  Урочище Балка Яранська, засаджена шипшиною та іншими унікальними рослинами.

Станом на 17 лютого 2021 року Лихівська громада отримала у комунальну власність 4,1 тис. га земельних ділянок с/г призначення за межами населених пунктів. Отримання у власність земель та можливість розпорядження ними – це інструмент для посилення спроможності територіальної громади, можливість залучення додаткових надходжень до місцевого бюджету та посилення інвестиційної привабливості території.

Також з метою залучення інвестицій громадою пропонуються:

  • 3 земельні ділянки, загальною площею ≈ 64 га.

Пріоритетами для інвестування в громаду можуть бути:

  • проєкти із забезпечення пасажирських перевезень;
  • створення елеваторного господарства;
  • та зрошувальних мереж.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.