ЛЮБИМІВСЬКА ОТГ: потужна видобувна галузь, диверсифіковане сільське господарство та амбітний культурно-історичний проєкт «Надпоріжжя»

Любимівська сільська об’єднана територіальна громада створена шляхом добровільного об’єднання населених пунктів Любимівської сільської ради Дніпровського району та Дібровської сільської ради Синельніковського району.

На території є декілька родовищ зі значними покладами граніту та мігматиту, а також 4 кар’єри, що видобувають ці породи. Загалом, у видобувній галузі задіяно близько 20% населення громади.

ТОВ «Любимівський кар’єр» охоплює одразу дві ділянки – Любимівську та Чаплинську. Це підприємство з виробництва щебеню, що включає в себе запаси загальною місткістю 18 млн м3 з максимальним річним видобутком – 780 тис м3. Головна особливість кар’єру – технологія «митого щебеню». Близько 60% виробленої продукції споживається підприємствами Дніпра і регіону, а 40% виробленої продукції йде на експорт та внутрішній ринок України.

ТОВ «Рибальський кар’єр» володіє найстарішим родовищем, яке розробляється ще з 1932 року. На території розташована залізнична станція. Площа виробленого простору кар’єру становить близько 40 га, максимальна глибина до 120 м. Площа кар’єру на кінець видобутку складе 85,7 га.

ТОВ «АФ «НОВАТОР» володіє двома ділянками Петровського кар’єру, родовище якого розробляється близько 50 років. Після завершення видобування буде проведено рекультивацію виробленого простору всіх 4 кар’єрів шляхом лісонасадження та створення водойм для рибного господарства.

Сільськогосподарський комплекс відіграє важливу роль в економічному розвитку громади, адже тут задіяно до 20% працездатного населення. Найбільшим підприємством є ТОВ «Любимівка» із земельним банком у 5885 га. Також на території ОТГ працюють ТОВ «СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА ФІРМА «НИВА» – 465 га і ТОВ «ТОРГІНВЕСТ АГРО». Головною спеціалізацією є вирощування кукурудзи (на зерно), пшениці, соняшнику, ячменю та ріпаку олійного.

Вирощування зернових та технічних культур є основною, але не єдиною спеціалізацією сільського господарства громади. У с. Веселе, на території колишнього свинокомплексу місцеві бізнесмени звели екоферму. Відновили приміщення і майже два роки вирощують кіз та перепелів. Стадо більше 200 голів формували з місцевих порід, а також молокопродуктивних кіз зааненської та екзотичної м’ясо-молочної англо-нубійської породи. Вирощування й утримання тварин вибудовується на принципах органічного сільського господарства.

Основною продукцією є козяче молоко, йогурти, яйця, свіже дієтичне м’ясо, а також копчені делікатеси. Окрім молокозабірного напрямку, на підприємстві займаються виробництвом сирів за французькою технологією. В арсеналі фермерів 9 видів кисломолочних продуктів. Підприємство розробило власну торговельну марку «О’ферма» і вже є призером декількох екологічних конкурсів.

Окремої уваги заслуговує проєкт створення природно-історичного парку «Надпоріжжя», ініційований в рамках Програми розвитку громади до 2030 року. 

Наразі триває етап збору матеріалів для виготовлення проєктної документації об’єктів майбутньої інфраструктури парку:

  • Туристично-розважальний, історико-козацький комплекс «Фортеця», який включатиме історичний музей становлення та розвитку козацтва, православну    церкву, козацький спортивний центр зі стрільбищами, конюшні та готельно-розважальний комплекс;
  • Історико-етнографічний комплекс «Козацька слобода – етнографічний музей з невеличким поселенням, де відвідувачі будуть знайомитися з життям та побутом людей, які жили в XVIII – XIX  віках;
  • Ресторанний комплекс національної української кухні – «Шинок»;
  • Естрадно-концертний амфітеатр «Співоче поле»;
  • Туристичний, спортивно-розважальний комплекс «Пороги», на території якого будуть розміщені готельний комплекс, яхт-клуб, дайвінг, рибальський, альпіністський клуби та родзинка комплексу – аквапарк.
  • Екоселище «СТРІЛЬЧА ЗАБОРА»

Реалізація запропонованого проєкту, крім поповнення бюджету та розвитку інфраструктури громади, забезпечить більше тисячі нових робочих місць. Орієнтовна вартість проєкту631,1 млн грн.

Також, громадою пропонується проєкт зі створення спортивно-культурного комплексу на земельній ділянці, загальною площею близько 1,5 га.

Детальніше з пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.