Магдалинівська селищна територіальна громада, що розташована на півночі Дніпропетровської області, має найкращі в регіоні ґрунти, кліматичні умови, розвинену меліораційну мережу. Яка забезпечує її лідерство за обсягами вирощування й врожайністю коренеплодів, овочів, ягід, баштанних культур та салатів.

Ключовою галуззю економіки Магдалинівської громади є сільське господарство, яке формує майже половину надходжень до місцевого бюджету. Громада сприяє його розвитку шляхом створення комфортного рівня податків та зборів. Ставка податку на землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва становить 1%, а с/г будівлі – звільнені від оподаткування податком на нерухомість.

Найбільшим підприємством та роботодавцем громади є компанія «Агро-Овен», у якої тут банк землі 12 тис. га. З яких приблизно 700 га щорічно використовується під вирощування картоплі, а понад 2 тис. га зрошується. До складу компанії входять виробники овочів, коренеплодів, м’яса та кормів, зокрема:

 • ТОВ «Агрофірма «Котовка» – вирощування овочевих культур;
 • М’ясопереробний комплекс в с. Оленівка;
 • Завод з переробки та зберігання картоплі потужністю 20500 тонн;
 • Магдалинівський комбікормовий завод в смт Магдалинівка;
 • племзаводи м’ясної худоби та виробництво кормів ДП Дослідного господарства «Поливанівка» Інституту тваринництва центральних районів УААН (спільна діяльність).

Прикладом пріоритетності овочівництва для аграрних підприємств громади є ФГ «Еко-овочі» в с. Шевченківка, яке понад 20 років займається вирощуванням овочів борщового набору на площі понад 500 га і входить до трійки найбільших виробників капусти в Україні. Господарство активно інвестує в зрошувальні системи. Зокрема на площі 160 га прокладено трубопровід протяжністю 2,4 км та придбано дві дощувальні машини «Atlantis».

Віддаленість від промислових центрів громади, дозволяє її аграрним підприємствам вирощувати органічну продукцію. ТОВ «Двіпа» (торгова марка органічних продуктів AHIMSA™), обробляє 150 га сертифікованих органічних земель, з них 80 га під крапельним поливом. Підприємство має власну промислову заморозку безпосередньо в ягіднику та виробництво біодобрив. Якість продукції компанії підтверджується визнаними світовими сертифікатами якості: Органік Стандарт, EU organic, NOP USDA(США). 

Виробництво продуктів харчування, зокрема молочної продукції забезпечує стабільну роботу виробників молока (ДПДГ «Поливанівка», ПП «Мир» та ТОВ «Лаура») переробку якого здійснює Колективне підприємство «Магдалинівський маслозавод». Виробництво хліба та хлібобулочних виробів для мешканців громади здійснює ТОВ «Віват».

Значним сегментом аграрної переробки є виробництво нерафінованої олії та борошномельно-круп’яної продукції. Серед лідерів є ТОВ «Екоагротрейд» с. Крамарка, ТОВ «Сонячне диво» с. Жданівка. Крім того МПМ «Гурочка» в с. Очеретувате виготовляє сафлорову олію.

Промисловість громади представлена компанією з німецькими інвестиціями Sheffield Refractories Ukraine LLC, яка виготовляє широкий асортимент продукції з кераміки зокрема моноліт для доменних печей,  включаючи аксесуари, заздалегідь відлиті форми, а також ізостатичний та інший необхідний матеріал для безперервного лиття.

На території Магдалинівської ТГ, здійснюється видобування вуглеводнів з 8 родовищ, які входять до Виноградівсько-Східно-Новоселівської групи, розташованій у південно-східній частині південної прибортової зони Дніпровсько-Донецької западини. Зокрема:

 • Юріївське нафтогазове родовище, розробляє ПАТ «Укрнафта»;
 • Пролетарське нафтогазове родовище, розробляє ТОВ «Перша українська газонафтова компанія»;
 • Площа Шевська газоконденсатне родовище, видобування здійснює ТОВ «Надрагазвидобування»;
 • Площа Ковпаківська газоконденсатне родовище, геологічне вивчення здійснює ТОВ «Фартіс трейд».

Родовища, які розробляє АТ «Укргазвидобування»:

 • Східно-Новоселівське газоконденсатне родовище
 • Виноградівське газоконденсатне родовище
 • Ульянівське нафтогазоконденсатне родовище
 • Новоселівське нафтогазоконденсатне родовище

Однією з унікальностей громади є створення першої на Дніпропетровщині лавандової плантації. У селі Тарасівка на площі 1 га висадили 20 тисяч саджанців лаванди вузьколистої (англійської). Планується, що культура буде використовуватись для промислового виробництва ефірної оліїї лаванди. Очікується що інвестиції у виробництво будуть спрямовані на збільшення плантації до 20 га в рамках новоствореного фермерського господарства. Крім виробництва, плантація стане новою улюбленою фотозоною мешканців та гостей регіону.

Пріоритетами для інвестування в громаду є проєкти спрямовані на створення доданої вартості для плодово-ягідної та овочевої продукції:

 • центри тривалого та сучасного зберігання;
 • сортувально-пакувальні лінії;
 • глибока переробка (овочеві суміші, соки, морси);
 • вирощування в закритому ґрунті.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням