Марганецька міська об’єднана територіальна громада знаходиться у південній частині Дніпропетровської області, в межах Причорноморської низовини на правому березі Каховського водосховища. Центр ОТГ – Марганець – місто обласного значення, що розташоване на родовищі марганцевих руд, які мають світове значення.

Основним містоутворюючим компонентом економіки громади є добувна галузь з акцентом на видобуток і збагачення марганцю. Балансові запаси марганцевих руд складають – 240 млн тонн.

АТ «Марганецький гірничо збагачувальний комбінат» – одне із провідних підприємств з видобутку й переробки марганцевої руди, а також виробництва марганцевого концентрату, що використовується у металургійній промисловості. У 2019 році обсяг виробництва концентрату склав понад 523 тис. тонн.

Машинобудівна промисловість в ОТГ представлена АТ «Марганецький рудоремонтний завод», один з основних напрямків діяльності якого є виробництво обладнання та запасних частин для дробильної техніки. За останні 16 років підприємство інвестувало у прогресивні технології плавки й формування в ливарному виробництві, для випуску деталей та запасних частин до імпортної дробильної техніки. Ще одним напрямком – є виготовлення запчастин для дорожньої й будівельної техніки та гірничо-шахтного устаткування.

ТОВ «Інтерфом-М», що входить до групи компаній Інтерфом – один з перших і найбільших виробників пенополіуретана на території України з успішною історією, що бере початок з 1997 року. Група компаній Інтерфом зосереджена на наступних бізнес-напрямах: виробництво, переробка і збут еластичного та технічного пенополіуретана, а також виробництво і збут матраців і подушок власної торгової марки Noble™.

Формування диверсифікованої економіки забезпечують 557 юридичних осіб та 1292 фізичних осіб-підприємців. Кількість зайнятих працівників у зазначених суб’єктів господарювання складає 7670 осіб. Їх діяльність зосереджена в таких галузях, як: будівництво, торгівля, транспорт та зв’язок, сектор послуг, готельний та ресторанний бізнес.

Подальше зростання громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • розвиток та модернізація добувної галузі;
  • переробка твердих побутових відходів;
  • розвиток і підтримка малого та середнього бізнесу.

З метою залучення інвестицій громадою пропонуються 6 вільних земельних ділянок та інвестиційний проєкт з реконструкції полігону для твердих побутових відходів.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.