Межиріцька сільська об’єднана територіальна громада створена у 2017 році шляхом об’єднання 3 сільських рад. Адміністративним центром громади є с. Межиріч – це одне з найбільших і найкрасивіших сіл Павлоградщини, яке багате не лише своєю козацькою історією, а й відоме у всьому світі таємничим місцем сили. Мавринський майдан вважається прадавнім храмом-обсерваторією, збудованою понад 8 тисяч років тому. З висоти майдан нагадує краба чи павука. Щороку прихильники прадавніх традицій святкують тут День Ярила, проводять ведичні фестивалі.

Окрім розвитку зеленого туризму, подальше економічне зростання громада вбачає у:

 • створенні переробних підприємств сільськогосподарської продукції;
 • відновленні тваринницьких комплексів;
 • вирощуванні овочів;
 • відновленні фруктових садів.

Економіка Межиріцької ОТГ складається із 88 суб’єктів господарської діяльності, які діють у сферах виробництва харчової, хімічної продукції, сільського та комунального господарства і надання послуг.

Значна частина суб‘єктів підприємницької діяльності, яких 54, задіяні в секторі сільського господарства. Провідною спеціалізацією підприємств громади є вирощування зернових та олійних культур і кукурудзи, найбільші з яких:

 • ТОВ «Зоря» – земельний банк становить 2623 га, вирощують горох жовтий, пшеницю, ріпак, соняшник, сою, багаторічні трави, ячмінь;
 • ТОВ «АФ «Ісіда» – 2210,02 га, вирощують кукурудзу, пшеницю, ріпак, соняшник, ячмінь;
 • ФГ «Явір» – 1525,54 га, вирощують кукурудзу, пшеницю, ріпак, соняшник, ячмінь;
 • СФГ «Граніт» – 1004,18 га, вирощують кукурудзу, пшеницю, ріпак, соняшник, ячмінь;
 • ПРАТ «Агро-Союз» – 541 га, вирощують кукурудзу, пшеницю, соняшник.

На території громади також успішно працюють переробні підприємства:

 • ТОВ «Армоні Косметік» – виробник косметичних засобів по догляду за тілом та побутової хімії. ТМ «Армоні» представляє серію косметичних засобів: шампуні, кондиціонери, крем-мило, рідке мило, гель для душу. Підприємство 10 років динамічно розвивається та є конкурентоздатним на ринку України.
 • ПП «Текстра – Віта» працює й успішно розвивається на ринку харчових інгредієнтів України з 2004 року. Виробляє високоякісні інгредієнти для хлібопекарської та кондитерської промисловості, для молочної галузі та виробництва морозива з урахуванням сучасних тенденцій ринку. Унікальний асортимент, власне виробництво і лабораторія, висококваліфіковані технологи – все це дозволяє компанії не тільки задовольняти, а й передбачати потреби найвимогливіших клієнтів.
 • ТОВ «Маколей» вже 15 років спеціалізується на виробництві та реалізації соняшникової нерафінованої сиродавленої олії, каліброваного насіння, а також макухи. З 2011 року компанія фасує олію в ПЕТ-пляшку під торговою маркою «ЕКО-ОЛІ».

Межиріцька громада пропонує для потенційних інвесторів проєкт «Створення фруктово-ягідного і горіхового господарства на площі 152,68 га» та земельну ділянку площею 2,3 га для створення переробного виробництва.

Детальніше з унікальністю та пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.