Межівська селищна об’єднана територіальна громада − інвестиційно приваблива,  екологічна,  комфортна для проживання та відпочинку.

Економічну стабільність території забезпечують аграрний сектор, добувна промисловість та сфера послуг. Питома вага сільгоспвиробництва в економіці становить понад 98%. Фермерські господарства переважно спеціалізуються на рослинництві – основними культурами є пшениця та соняшник.

Серед підприємств АПК, що володіють основним земельним банком є: ТОВ АФ «Обрій», СФГ «Яна», ТОВ «Межівське», ТОВ «Перемога», ТОВ «Нива ПГК», ТОВ АФ «Промінь», ТОВ «Вектор-Х», ФГ «Лада Агро», ТОВ АФ «Схід Агро»,  СФГ «Лад».

Для зберігання зернової продукції на території громади наявні два елеватори потужністю  40000 і 20200 тонн. Зазначені послуги надаються провідною українською агропромисловою компанією «Оптімус Агро» – це, один з найбільших переробників сільськогосподарської продукції в Україні, який займається виробництвом соняшникової олії, шроту і лушпиння.

Винятковим за видами вирощуваної продукції підприємством у секторі АПК є ФГ «Живоносне джерело», що  культивує не лише зернові і технічні культури, а й зерняткові та кісточкові плоди, горіхові дерева й кущі. Площа садових культур складає 40 га, зернових – 96 га. Господарство успішно вирощує понад тридцять найменувань багаторічних сортів яблук, груш, абрикосів, слив, персиків, малини та навіть черешні. Середня врожайність зерняткових насаджень у господарстві становить від 120 до 180 центнерів з гектара, врожайність кісточкових становить понад 110 центнерів з 1 гектара. За даними показниками підприємство займає провідну позицію.

На території громади діє Приватне Підприємство «ОВК», що спеціалізується на виробництві сухарів та борошняних кондитерських виробів тривалого зберігання.

Тваринницька галузь  представлена потужними виробниками: СФГ “Яна”, ТОВ СК “Дніпровський”, ТОВ АФ «Обрій», ФГ “Лада-Агро”, СФГ «Макара». Підприємства спеціалізуються на вирощуванні свиней, корів та овець. В той час як, приватний сектор лідирує за кількістю розведення кролів (976 од.) та птиці (40800 од.).

Активно розвивається бджільництво. Вже 2 роки працює ГО «Межівська районна спілка пасічників», яка об’єднує 52 особи на утриманні яких знаходиться понад 2800 бджолосімей. Організація планує створення обслуговчого кооперативу, що  дозволить виробникам меду спільно збільшити партії продукту, підтримати розвиток столярної майстерні, створивши попит на виготовлення вуликів та супутньої продукції.

Сфера послуг оперативно та гнучко реагує на попит населення і запроваджує саме ті види, які на даний час є актуальними. Задля забезпечення доступу до комунальних сервісів у громаді створено «Центр соціально-побутових послуг». Мешканці можуть скористатися послугами: «Майстра на годину», взуттєвої та швейної майстерень і перукарні.

Межівська громада підтримує тренд енергоефективності. Завдяки роботі Комунального Підприємства «Комунсервіс», що виготовляє паливні пелети з деревини, лише 5 із 12 адміністративних будівель використовують газ для опалення.  З початку 2020 року реалізується проєкт з будівництва великої промислової сонячної електростанції потужністю 100 МВт на  ділянці площею 185 га.

Промисловість громади формується за наявністю потужностей ТОВ «Демурінський ГЗК» що розробляє запаси титано-цирконієвих пісків Вовчанського родовища для видобутку ільменіту, рутилового, цирконієвого та інших концентратів.

Природну красу території представляє оглядово-екскурсійний маршрут:  «Перлини нашого краю» смт Межова- с. Славянка –с. Крутоярівка – смт Межова, що запрошує помилуватися краєвидами ландшафтних заказників та поринути в часи племен Скіфів, відвідавши кургани, які є археологічними пам’ятками. А візит до будинку земської школи початку XX століття знайомить зі стилем модерн, який сформувався на основі українського бароко.

Межівська ОТГ є активним учасником таких міжнародних програм: “U-LEAD з Європою”, GIZ, USAID, які охоче підтримують партнерство та співпрацю з громадою задля втілення ідей. Свідченням цього є реалізація наступних проєктів:

 • «Створення ЦНАП»;
 • «Мобільний ЦНАП»;
 • «Енергоефективність у громадах II»;
 • «е-Громада: електронні сервіси в ОТГ»;
 • «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг»;
 • «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад»;
 • «Розвиток спроможних освітніх мереж в ОТГ»;
 • Місцевий системний розвиток в рамках проєкту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»;
 • «Підтримка об’єднаних територіальних громад у боротьбі з пандемією COVID-19».

Подальше економічне зростання громада вбачає у розвитку:

 • рослинництва;
 • тваринництва;
 • енергоефективності;
 • виробництві будівельних матеріалів.

Для реалізації бізнес ініціатив територія пропонує:

 • 9 земельних ділянок, загальною площею близько 70 га;
 • 4 об’єкти нерухомості, загальною площею близько 2 500 м².

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.