Миколаївська сільська об’єднана територіальна громада, що розташована в субрегіоні «Західний Донбас», має розвинені вугільну промисловість та агропромисловий комплекс.

Головними бюджетоутворювачами громади є підприємства  ДТЕК: шахтоуправління «Першотравенське» і  «Дніпровське» ПРАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», ТОВ «ДТЕК Сервіс». 15%  працездатного населення задіяно на зазначених підприємствах, які забезпечують більш ніж половину надходжень до бюджету.

Основними платниками податків є також сільгоспвиробники: ФГ «СПАС-2012», ФГ «МАКОШЬ», ПСП «У Петровича», ФГ «Славутич», СФГ «Прометей», СФГ «САМ», ФГ «Відродження – 2016», ФГ «К.В.М.», С(Ф)Г «Смірнови», СФГ «Вільне».

Ключовими  напрямками сільськогосподарської галузі є: вирощування зернових, зернобобових і технічних культур, а також  розведення свиней, ВРХ та бджіл.

Найбільші за площею аграрні підприємства:

 • ТОВ «ВЕСНА» – 3129 га;
 • С(Ф)Г «ПРЕСТИЖ» – 2279,4 га;
 • СФГ «ЕВРИКА» – 1948 га.

Окрім зернових та олійних культур в громаді вирощують баштан (СФГ «Джерело») та яблука (ПП Горшков).

Унікальними прикладами розвитку МСБ є:

 • ФОП Слюсар Л.М. – виробник натуральних продуктів з м`яса;
 • ФОП Горшков О.А. – виробник натуральних фруктових соків; 
 • ФОП ЛЕСЮК В.Б. – ательє «Миколаївська голка» (індивідуальний пошив одягу).

Миколаївська ОТГ активно бере участь у міжнародних проєктах. У 2019 році за підтримки програми DOBRE було створено два сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи:

 • «Бджолярі Присамар’я» – кооператив з надання послуг із заготівлі, перероблення, збуту меду та пилку, виготовлення столярних засобів виробництва; виведення та реалізації бджолиних маток.
 • «Квітка» – молочний кооператив, який налічує понад 200 голів ВРХ та молодняку.

За підтримки Програм USAID та DOBRE, юні мешканці мають змогу реалізувати найрізноманітніші творчі задуми користуючись сучасною технікою. У лютому 2020 року запрацював медіацентр «Резиденція молоді».

Нова сесійна зала, облаштована бібліотека Миколаївського будинку культури та 55 контейнерів для роздільного збирання ТПВ – це також  результат партнерства з DOBRE.

Програма «U-LEAD з Європою» вже два роки поспіль підтримує проведення дводенного велотуру «Велорух єднає громаду», що збирає понад 200 учасників. За ініціативи громадськості в с. Петрівка встановлені «Найбільший металевий герб України» та символ громади  ̶  Найбільша металева підкова. Обидві пам’ятки було занесено до Книги рекордів України. Відкриття цих символів відбувалось в рамках велотурів.

Територія також славиться своїми грандіозними фестивалями. Третій рік поспіль проводиться масштабний мистецький міжрегіональний фестиваль «Квітка Присамар’я» в Миколаївці. Захід об’єднує майже тисячу учасників вокальних і танцювальних колективів регіону, а також залучає не меншу кількість гостей.

Економічне зростання громада вбачає в розвитку:

 • екотуризму;
 • культурних та соціальних послуг;
 • кооперативних виробництв;
 • малого підприємництва (садівництво, бджільництво, овочівництво, тепличне господарство тощо).

Для реалізації інвестиційних проєктів, громада пропонує наявні активи – 7 вільних земельних ділянок загальною площею 80,8 га. Більше інформації ви можете отримати на Геоінформаційному порталі громади.  

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.