Могилівська ТГ – провідна громада Приорілля, приваблива для життя та роботи, екологічно чиста й економічно розвинена завдяки інноваційному сільському господарству.

Структура економіки є монопрофільною – сільськогосподарською. Рослинницька сфера зорієнтована переважно на вирощування  зернових та технічних культур.

Основним бюджетоутворюючим підприємством громади є ТОВ «MAS Seeds Україна» – французька насіннєва компанія, що спеціалізується на селекції основних сільськогосподарських культур. Наповнення бюджету складає 36,8% від загального обсягу надходжень до бюджету громади.

MAS Seeds Україна – український підрозділ французької насіннєвої компанії MAS Seeds, що входить до сільськогосподарської кооперативної групи MAISADOUR, та вже понад 10 років присутній на українському ринку. Завод з доробки насіння MAS Seeds, є насіннєвим гігантом №1 в Україні з потужністю виробництва 1 млн посівних одиниць на рік. 90% насіння кукурудзи та 50% насіння соняшнику MAS Seeds, що реалізується на українському ринку, виробляється в Україні, інші об’єми імпортуються із насіннєвих заводів MAS Seeds у Франції та Іспанії.

Найбільші сільськогосподарські підприємства, основний вид діяльності яких вирощування кукурудзи, пшениці, соняшнику, ячменю:

  • ТОВ Агрофірма «Колос» – земельний банк складає 2479,64 га;
  • СФГ «Нове» – 2369 га;
  • ПП «Оріон-Агрос» – 619 га;
  • ФГ «Моніка» – 338 га.

Гордість громади «Перший ягідний» кооператив, який створили 12 підприємців. Загальна посівна площа – майже 30 гектарів.  За сезон тут збирають та збувають до 150 тонн полуниці й малини. Акцент роблять на вирощуванні полуниці, літньої та ремонтантної малини. До того ж у якості експерименту вирощують ожину, лохину, смородину, аґрус, виноград та плодово-ягідні дерева.

Наразі продукцію «Першого ягідного» знають не тільки у Дніпропетровській області, а й далеко за її межами. У планах кооперативу розширювати ринки збуту та коло охочих приєднатися до «Першого ягідного». Зараз працюють над створенням власного бренду та яскравого логотипу. Також у планах створення  виробництва  джемів.

На території  працює два елеватори:

  • Могилівська філія «Оптимусагро Трейд» (с. Могилів). «Оптимус Агро» – це провідна українська агропромислова компанія, одна з найбільших переробників сільськогосподарської продукції в Україні, яка займається виробництвом соняшникової олії, шроту та лушпиння. На українському ринку компанія входить в ТОП-5 українських переробників насіння соняшнику. Потужності одноразового зберігання елеватору 13,2 тис. тонн.
  • Елеватор ТОВ Агрофірма «Колос» (с. Могилів). Потужності одноразового зберігання 34,6 тис. тонн.

Територія громади налічує багато мальовничих місць для відпочинку, спорту та оздоровлення. На берегах р. Оріль розташовані шість оздоровчих дитячих таборів та дві бази відпочинку.

База відпочинку «Орільський Двір» розташована у барвистому куточку серед дикої природи. Це найкраще місце для відпочинку в будь-який час року. Елітні будиночки, піщаний пляж, водні гірки, штучний ставок, в якому можна половити рибу і трофейними можуть стати екземпляри вагою до 15 кг (щука, сом, короп, білий амур та лин). Можливість відвідати екскурсію на кінний завод і покататися на конях. Отримати величезну дозу адреналіну та масу приємних вражень, відвідавши картинг.

База відпочинку «Оріль» це ідеальне місце для сімейного дозвілля. Чудова заповідна природа, чиста річка, квітучі лілії та черепашки, що гріються на сонці. Тут можна покататися на човнах, катамаранах, порибалити або сходити по гриби.

Економічне зростання громада вбачає в розвитку:

  • сільськогосподарських виробництв;
  • коопераційного рух.

Для реалізації інвестиційних проєктів, громада пропонує наявні активи – 4 вільні земельні ділянки загальною площею 60 га. Більше інформації щодо актуальних проєктів ви можете отримати на Геоінформаційному порталі громади.   

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.