Личківська сільська об’єднана територіальна громада – неповторна та багата на корисні копалини територія, що орієнтована на всесторонній розвиток та покращення добробуту мешканців.

Унікальністю громади є поклади нафти й газу. Сектор промисловості формується  за наявністю підприємств зі зберігання даних ресурсів. Надходження до бюджету компаній ПАТ «Перша українська нафтогазова компанія», Бузівська філія ВАТ «Дніпронафтопродукт», філія «Агрогаз Пролетарське СК» складають майже 70% від загального показника.

   На території також знаходяться:

  • Личківське нафтогазоконденсатне родовище загальною площею 9 м² і має 16 пробурених свердловин.
  • Пролетарське газоконденсатне родовище покликане забезпечувати надійне газопостачання споживачам магістрального газопроводу Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг – Ізмаїл. На його основі створено Пролетарське підземне сховище газу («Пролетарське ВУПЗГ»), яке має свердловини з газопроводами – шлейфами підключеними до газозбірного пункту. Робота сховища забезпечується фондом із 85 експлуатаційних та 45 спеціальних свердловин. Обсяг активного газу сховища 1 млрд. м³, максимальна добова продуктивність 10 млн. м³.

Агропромисловий комплекс, що складається з рослинництва і тваринництва, слугує запорукою економічної стабільності ОТГ, характеризується активним розвитком та стає більш професійним.

Підприємства рослинницької галузі спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових та олійних культур. Переважну більшість складають одноосібники та велику частину земель орендують 30 с/г виробників, які використовують сучасну техніку і технології.  

Сільськогосподарськими виробниками з найбільшим банком землі є: ТОВ «Агрофірма» АГРОС», ПП «Пролетар-АГРО», ТОВ «Оріль-АГРО», СФГ «Приданцево», ТОВ «Агрофірма Личкове», СФГ «Ізмаїл», ТОВ «АГРО-ТЕРРА СВ», СФГ «Руслан».

Послуги зі зберігання зернової продукції надаються на Орільському об’єднаному елеваторі потужністю 68000 тонн та Бузівському елеваторі ТОВ «ТД АЯКС» лінійного типу загальною потужністю 50000 тонн. А послуги з переробки насіння соняшника на олію надає П.П. «Швець С.М».

Основою тваринницького комплексу є свинарство, СФГ «Свято-Нікольське» займається розведенням свиней та поросят і налічує майже 3000 голів.

Запорукою сталого розвитку та відродження українського села є наявність сімейних міні-ферм з вирощування ВРХ, які представлені ПП «Сердюк Н.В». А також ПП «Ніконенко Т.А.», яка була створена за підтримки організації SOCODEVI та  Проєкту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Робота ферми організована з урахуванням останніх ветеринарно-санітарних та екологічних норм, має облаштовані стійломісця, освітлення, вентиляцію, систему водопоїння, окремо є місце для отелу. Для забезпечення високих стандартів якості молока, обладнано молочний блок з танкером охолодження молока та міні-лабораторією для визначення якісних показників.

Мальовнича природа, наявність історико-культурних пам’яток та збереження національних традицій мешканцями громади створюють умови для процвітання туристичного кластера. Туристичний маршрут «Ковпаківка – Перлина Приорілля», який чудово відображає всі надбання громади.

Тут розташований Приорільський ландшафтний заказник загальнодержавного значення де зафіксовано близько 3700 видів комах та велика кількість тварин, що занесені до Червоної книги України. Цей об’єкт створений з метою збереження унікальних степових, солонцевих, солончакових і лучних екосистем. Загальна його площа – 8377 га, з яких 2038 га займають територію ОТГ.

Подальше економічне зростання громада вбачає у розвитку:

  • нафтогазової промисловості;
  • впровадженні смарт технологій в галузі рослинництва;
  • кооперативного руху в галузі тваринництва;
  • туризму.

Для реалізації інвестиційних проєктів, громада пропонує наявні активи – 5 вільних земельних ділянок загальною площею ≈ 50 га на одній із ділянок розміщено 1 об’єкт нерухомості, площею 305,5 м².

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням. 

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.