Новолатівська сільська територіальна громада розташована у південно-західній частині Дніпропетровської області та поблизу міста Кривий Ріг.

Згідно з рейтингом «Інституційної спроможності й сталого розвитку малих та середніх громад» Новолатівська ТГ увійшла до ТОП-20 найкращих громад Дніпропетровщини. Оцінка проводилась за 40 критеріями й демонструє інституційну привабливість громад у 2021 році.

Також ТГ входить до десятки лідерів за показниками фінансової спроможності. Показник власних доходів на одного мешканця становить 18,5 тис. грн, що забезпечує їй четверте місце серед громад України з чисельністю населення до 5 тис. осіб.

Бюджет Новолатівської територіальної громади складається з податкових (77,11%) й неподаткових (5,5%) надходжень та офіційних трансфертів (17,39%).

Найбільші платники податків та зборів на території громади:

  • ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що входить до групи ArcelorMittal. Це металургійне підприємство повного циклу, діяльність якого охоплює весь виробничий ланцюжок від видобутку залізної руди й виробництва коксу до виготовлення готової металопродукції.
  • ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (ПівдГЗК), що входить до «Метінвест Холдинг» та Evraz Group, та виробляє залізорудний концентрат й агломерат. Добування руди здійснюється відкритим способом на Скелюватському магнетитовому родовищі.

Частина потужностей зазначених підприємств – відвали залізорудних кар’єрів та хвостосховища – розміщуються на території громади.

Аграрний сектор економіки Новолатівської громади представлений активною діяльністю сільськогосподарських товариств та фермерських господарств. Площа сільгоспугідь становить 16733,53 га (60% від загальної площі ТГ). Місцеві компанії спеціалізуються на вирощуванні зернових та технічних культур. Варто відзначити, що вони вирощують переважно соняшник, пшеницю, ячмінь та ріпак олійний.

Підприємства з найбільшим банком землі:

  • ПАФ «Агрофірма Колос» – 2159 га;
  • ФГ «Овен» – 1873 га;
  • ФГ «Еліта» – 1144 га;
  • ТОВ АФ «Агроінвест» – 678 га;
  • ПП «Батьківщина» – 270 га.

На початку поточного року, в рамках реформи децентралізації, Новолатівській ТГ було передано додатково 158,71 га землі у комунальну власність. Отримання зазначених площ сприятиме підвищенню спроможності територіальної громади, додатковим надходженням до місцевого бюджету та посилить її інвестиційну привабливість.

Подальше економічне зростання громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • розвиток видобувної промисловостї;
  • вирощування зернових та олійних культур.

Сьогодні на території Новолатівської ТГ реалізується проєкт зі створення нового залізорудного виробництва канадською гірничорудною компанією Black Iron. Крім того, ТОВ «СхідРудТрейд» пропонує проєкт з продажу дозволів на користування надрами двох родовищ гематитових кварцитів на ділянках Латівська-Північна та Латівська-Південна.

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.