Новомосковська громада – перлина Присамар`я, що представлена одним з найстаровинніших міст регіону – Новомосковськ. Розташування, міста дозволяє поєднати транзитні автомобільні (Е105 та Е50), залізничні та водні транспортні маршрути, зʼєднуючи його з Дніпром, Харковом, Запоріжжям та Павлоградом,  що сприяє промисловому зростанню та формуванню туристичних потоків.

Промисловий сектор економіки міста є бюджетоутворюючим та складається з потужних підприємств металургійної, машинобудівної, хімічної, харчової, меблевої та паперової галузей.

Найбільшими підприємствами Новомосковська є: АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» та ТОВ «Новомосковський посуд». Інтерпайп НМТЗ – один з найбільших в Україні виробників сталевих електрозварювальних труб для магістральних газонафтопроводів. А «Новомосковський посуд» є відомим виробником емальованого посуду та брендом, який популяризує місто. Продукція підприємств займає провідні позиції на ринках України, СНД, Європи, США та країн Сходу.

Галузь машинобудування розвивають компанії які виробляють трубопровідну арматуру, насоси, компресори, енергетичне та промислове обладнання. Зокрема, концерн «СоюзЕнерго» який спеціалізується на виробництві запірної та регулюючої трубопровідної арматури для металургійної, нафтогазової галузей та атомних станцій.

Одним з найбільших у Східній Європі виробників гвинтових насосів є ТОВ «Солтек Новомосковський механічний завод», яке спеціалізується на проєктуванні та виробництві одногвинтових насосів для промислових, харчових та будівельних підприємств. В той самий час, ТОВ «Еластотек» є молодою компанією, яка динамічно розвивається та виробляє насосне обладнання та супутні товари для харчової та хімічної галузей відповідно до Євростандарту EN 12983-1:2000.

Хімічна промисловість Новомосковська має досить широкий спектр продукції. Зокрема, ТОВ НВП «Дніпро-Контакт» виробляє хімічно стійкі ґрунти та емалі для захисту металоконструкцій і поверхонь, які піддаються впливу високої вологості та підвищеним атмосферним опадам.

Випуск мастильно-охолоджуючих рідин, емульсолів, консерваційних технологічних засобів здійснює ТОВ «Нікос». Продукція підприємства постачається більше як до 100 компаній України.

Харчова промисловість представлена відомим виробником хлібобулочних та кондитерських виробів ТОВ «Дніпровський хлібокомбінат № 11». Під торговою маркою «Novik» підприємство пропонує споживачам печиво та кондитерські вироби, а під ТМ «Житниця» макаронні вироби.  

ТОВ «Арго Ком», що входить до холдингу Inter Edinstvo Holding, спеціалізується на виробництві готових кормiв для тварин та є виробником збалансованих комбікормів у різних формах. Підприємство оснащене сучасним обладнанням провідного голландського виробника – Van Aarsen.

Будівельний сектор Новомосковська характеризується переважно виробництвом будівельних конструкцій. Зокрема, ТОВ «Новомосковський завод залізобетонних та електротехнічних виробів», спеціалізується на продукції для систем розподілу та виробляє 1200 найменувань залізобетонних виробів із важкого бетону. Якість продукції підтверджується сертифікованою системою управління якості ISO 9001:2000.

ТОВ «УкрГідроМонтаж» є лідером з виробництва та монтажу будівельних споруд з водозабезпечення. Компанія здійснює виробництво водонапірних веж, резервуарів для зберігання різних рідин і водопостачання та виконує бурові роботи.

Одним із провідних вітчизняних виробництв енергозберігаючої світлотехніки та електромонтажних пристроїв є ТОВ «Неомакс», яке під торговою маркою NEOMAX пропонує рішення сучасного освітлення та електротехнічне устаткування.

Компанія «Утиліта», є єдиною в СНД, яка реалізує технологію з очищення склобою до якості, що відповідає вимогам провідних європейських і світових виробників скла. Тут реалізується комплексний підхід до поводження зі склобоєм: збір, подальша переробка та продаж очищеного склобою на скляні заводи в Україні та за кордоном.

Компанія «МАЙ’ЄР» розвиває паперову промисловість міста, шляхом інвестування в повністю автономну, без шкідливих викидів фабрику, де випускається до 12 видів туалетного паперу та паперових рушників, як в листовому, так і в рулонному варіантах. Вся продукція, має гігієнічний  сертифікат і відповідає стандартам, що застосовуються до даного виду продукції.

Виробництво меблів представлено ПП «Укрторгобладнання». Основним напрямком діяльності компанії є виготовлення торгового обладнання, як для внутрішнього ринку України, й експорту. Компанія здійснює проєктування торговельних площ, виробництво відповідного обладнання та його інсталяцію.

Інноваційна компанія ТОВ «НВП ЕКО КУЛЬТУРА» пропонує екологічно чисті рішення для біологічного захисту та запилення рослин. На підприємстві створено біолабораторію де вирощуються джмелі для природного запилення різних культур закритого та відкритого ґрунту. Такий метод запилення здатний збільшити врожайність до 30% й активно застосовується в органічному землеробстві та насінневому виробництві. Продукція компанії експортується до 15 країн світу.

В секторі послуг є перспективною туристична галузь. В місті знаходиться унікальний архітектурний об’єкт – Новомосковський Свято-Троїцький собор – дерев’яний храм, що побудований у бароковому стилі без єдиного цвяха. Цей шедевр козацького зодчества XVIII століття визнано світовою культурною спадщиною ЮНЕСКО. Також привабливими туристичними локаціями – є Міст Закоханих в місцевому парку відпочинку та Музичний фонтан на центральній площі міста.

Для потенційних інвесторів Новомосковськ пропонує 14 промислових земельних ділянок загальною площею 80 га. Крім того, місто активно формує індустріальний парк в промисловій зоні, з наявною інженерною інфраструктурою. В секторі будівництва пропонується 132.38 га для житлової забудови в рамках нового мікрорайону «Самарь».

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.