НОВОМОСКОВСЬКИЙ РАЙОН: розгалужене виробництво, прогресивне сільське господарство та регіональний курорт

Новомосковський район розташований на півночі регіону та межує з Харківською та Полтавською областями. Вдале розташування району дозволяє поєднати транзитні автомобільні (Е105 та Е50), залізничні та водні транспортні маршрути, з’єднуючи його з такими обласними містами, як Дніпро, Харків, Запоріжжя, Полтава, що сприяє промисловому зростанню та формуванню туристичних потоків.

Загальна площа території району складає 3484 км², займаючи 10,1% площі області, де мешкає 174,6 тис. осіб, з яких понад 100 тис. (60%)  – це економічно активне населення. У районі ведуть свою діяльність 6616 суб’єктів господарської діяльності, обсяг реалізованої продукції яких склав 20 млрд грн (1,7% від загального обсягу області). Також в районі працює 23 підприємства з іноземними інвестиціями за різними напрямками діяльності та найбільше – у сфері промисловості та торгівлі, серед яких: Nfm Agro (Беліз), фабрика INFOOD (Кіпр), DUCO-TECHNIС (Німеччина).

Для потенційних інвесторів, що зацікавлені у розвитку бізнесу, Новомосковський район пропонує:

  • 500 га територій різного цільового призначення;
  • 3 проєкти у сфері будівництва, індустрії відпочинку та логістики;
  • 3 крупні об’єкти нерухомості загальною площею понад 18 тис. м².

Крім того, місто Новомосковськ активно формує індустріальний парк в промисловій зоні, з наявною інженерною інфраструктурою.

Детальніше з пропозиціями громад Новомосковського району можна ознайомитись на інвестиційному порталі регіону у розділі «Інвестиційні проєкти», а також розглянути інвестиційні території з прив’язкою до місцевості  можливо на Інтерактивній мапі області.

Економіка району є багатогалузева, у структурі якої важливу роль відіграють кожен з секторів, а саме: промисловий, сільськогосподарський, будівельний та сфера послуг.

Основними промисловими центами району є:

м. Новомосковськ має широкий спектр промислового виробництва та складається з потужних підприємств металургійної (АТ «Інтерпайп Новомосковський трубний завод»), машинобудівної (концерн «СоюзЕнерго»), хімічної (ТОВ НВП «Дніпро-Контакт»), харчової (ТОВ «Дніпровський хлібокомбінат № 11»), меблевої (ПП «Укрторгобладнання») та паперової галузей (Компанія «МАЙ’ЄР»).

смт Меліоративне – промисловий центр Піщанської громади, який представлений харчовою, будівельною, хімічною промисловістю. Розвитку промисловості сприяє вдале логістичне розташування: через селище проходять європейські маршрути E105 (М18), E50 (М04) та залізниця, із станцією «Орлівщина». Серед основних напрямків, можна виділити виробництво: продуктів нафтоперероблення (ТОВ «АСБІТ»), фарб, лаків та мастик (ТОВ «НВП «ДНІПРО-СПЕЦЕМАЛЬ»), виробів з пластмаси (ТОВ «СД ЕНЕРГОПЛАСТ»), а також  найбільшого виробника крафтового пива (Fanatic Brewery).

Легку промисловість району представляє ТОВ «Новомосковська трикотажна фабрика» у Піщанській ТГ – професійний виробник панчішно-шкарпеткових виробів під торговельною маркою GIULIA, продукція якої експортується у більш ніж 50 країн світу.

Губиниська ТГ– потужна, прогресивна та заснована на новітніх технологіях промислова територія. Тут успішно працює німецько-українське підприємство машинобудівний завод DUCO-TECHNIС — виробник обладнання для харчової промисловості. Будівельну промисловість представляє «Губинихский известковый завод», що займається виробництвом високоякісного вапна та гіпсової суміші.

Личківська ТГ – багата на корисні копалини територія. Сектор промисловості формується за наявністю підприємств зі зберігання нафти й газу, а саме: ПАТ «Перша українська нафтогазова компанія», Бузівська філія ВАТ «Дніпронафтопродукт», філія «Агрогаз Пролетарське СК»,– які складають майже 70% від загального показника бюджету громади.

Сільськогосподарський сектор активно розвивають:

Магдалинівська ТГ – має найкращі в регіоні ґрунти, кліматичні умови, розвинену меліораційну мережу, яка забезпечує її лідерство за обсягами вирощування й врожайністю коренеплодів, овочів, ягід, баштанних культур та салатів. Тут працює найбільший в регіоні центр зі зберігання овочевої продукції.

Перещепинська ТГ – розведення великої рогатої худоби, свійської птиці, а також вирощування екологічно чистої продукції (кукурудза, пшениця, соняшник, ячмінь та інші).

Чернеччинська ТГ – вирощування кукурудзи, пшениці та соняшнику.

Сфера послуг представлена лікувально-оздоровчим туризмом та відпочинком:

Головною здравницею та фактичним регіональним курортом Дніпропетровської області є Піщанська ТГ. Тут знаходяться відомі на всю Україну санаторії «Курорт Орлівщина» та «Солоний лиман», а також велика кількість готелів, пансіонатів і баз відпочинку.

Територія Губиниської ТГ створює комфортні та безпечні умови для розвитку об’єктів зеленого туризму. Так, у заміському комплексі “Три ведмеді” можна влаштувати кінну прогулянку лісом та по мальовничому узбережжю річки Самари, поплавати на човнах і катамаранах. Для любителів спортивного рибальства громада запрошує відвідати садибу «Рибальський Хутір», а для сімейного відпочинку – бутік-готель «Відрадне».

Детальніше, з Інвестиційними профілями громад Новомосковського району можна ознайомитись на сайті DIA  за посиланням. 

Подальше економічне зростання район вбачає у розвитку:

  • металургійної, машинобудівної, нафтогазової промисловості;
  • сприятливих умов для розвитку підприємництва;
  • центрів тривалого та сучасного зберігання;
  • сучасних технологій агровиробництва, особливо органічного та екологічного;
  • доданої вартості для плодово-ягідної та овочевої продукції;
  • туризму.