Новоолександрівська громада розташовується в передмісті обласного центру та комбінує у своєму складі урбанізовані населені пункти, які насправді є житловими масивами м.Дніпро, та населені пункти класичного сільського характеру. На території ОТГ знаходиться також селище Авіаторське з міжнародним аеропортом «Дніпропетровськ», однак воно не належить до громади, а є анклавом міста Дніпро. Особливості географічної локації об’єднаної громади обумовлює з одного боку, її промислову та торговельну кооперацію з мегаполісом, а з іншого забезпечує житлом дніпрян, які є прихильниками приватного сектору та садових товариств, що забезпечує позитивну динаміку в чисельності мешканців територіальної громади.

Економіка Новоолександрівської ОТГ складається із 225 суб’єктів господарської діяльності, які діють у сферах виробництва будівельних матеріалів, харчової продукції, сільського та комунального господарства, ландшафтного дизайну й відпочинку.

На території громади функціонують масштабні інфраструктурні підприємства:

  • аеропорт, який розміщений у міському анклаві (ВАТ АК “Дніпроавіа”).
  • центральна станція аерації КП «Дніпроводоканал» з добовою потужністю 330 тис. м³, забезпечує очищення води для міста Дніпро. За основу у технологічній схемі водовідведення на очисних спорудах прийнята двоступенева схема очищення стоків (механічна та біологічна).

Будівельний сектор громади представлений одним із найбільших підприємств – ПАТ «Новоолександрівський цегельний завод», що є лідером з виробництва керамічної цегли в Придніпровському регіоні. З власної сировини (глини), що видобувається у Сурсько-Покровському родовищі, та завдяки високотехнологічному обладнанню на заводі випускається якісна та енергоефективна керамічна порожниста та повнотіла цегла різного сортаменту, яка має високі технічні характеристики.

Також промисловий сектор представлений експортно орієнтованим підприємствами:

  • ТОВ «Дніпровський завод будівельного кріплення» (ТМ WAVE ®), яке є національним виробником пластикового кріплення;
  • ТОВ «Італ Тайгер» – найбільший виробник готових до використання родентицидів і інсектицидів в Східній Європі.

У свою чергу Приватне науково-виробниче підприємство «Атон» вже понад 20 років виробляє високоякісні медичні меблі та торговельне обладнання. За цей час компанія зайняла провідні позиції на нішевому ринку.

В громаді діє підприємство ПрАТ «Бастіон» (ТМ «НашаFishка»), що спеціалізується на переробці свіжої та свіжомороженої риби й морепродуктів та є найбільшим в Україні. На підприємстві діє виробництво з технологією «шокової заморозки», яке орієнтовано на переробку і випуск філе, тушок та ікри свіжоморожених морепродуктів. На внутрішньому ринку продукція компанії реалізується під торговою маркою «НашаFishка». Також вироблена рибна продукція експортується більш ніж у 20 країн світу та має високі рейтинги в країнах ЄС, Америки та СНД.

Ще однин виробник харчової продукції ТОВ «Валерія і К» забезпечує місто Дніпро якісними круасанами з різноманітними начинками, слойками та шоколадом.

Аграрні підприємства Новоолександрівської громади зосереджені на вирощуванні зернових та олійних культур на площі 14,41 тис. га. Виробництво валової продукції по всім категоріям господарств за 2019 рік склало 166,97 млн грн, що на 7% більше ніж попереднього року. Останні роки спостерігається стійке зростання виробництва сільськогосподарської продукції.

Новітні технології та залучення інвестицій дають можливість сільськогосподарським товаровиробникам отримувати стабільно високі показники у виробництві. Зокрема цьому сприяє  робота дослідницьких агропідприємств та розплідників квітів і декоративних рослин. Зокрема ДП ДГ «Дніпро» здійснює дослідження з агрономічних якостей ґрунтових різновидностей та селекції кукурудзи, сортової агротехніки цієї культури, розробляє елементи технології вирощування озимих зернових та інтегрованих прийомів боротьби з бур’янами, шкідниками та хворобами.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фрезія» забезпечує протягом року м. Дніпро та найближчі регіони квітами. В свою чергу садовий центр «Сакура» пропонує відвідувачам декоративні дерева та місце відпочинку. Крім центру «Сакура», для туристичних подорожей громада пропонує на березі р. Дніпро комплекс відпочинку «Баракуда» та готелі «Дніпровський двір» в с. Волоське й «Кодацький кош» в с. Старі Кодаки.

В громаді активно розвивається сфера послуг, що направлена на задоволення потреб потенційних споживачів: побутові послуги (4), заклади громадського харчування (8), центри автомобільного обслуговування (9), обʼєкти торгівлі та відпочинку (30). Це обумовлено близькістю громади до міської агломерації, зміною демографічної структури, збільшенням чисельності мешканців через переселення з обласного центру в приватні оселі, а також наявністю 54 садових товариств, значна частка яких використовується міським населенням для постійного проживання.

Специфіка розташування Новоолександрівської громади, формує перспективи її інвестиційного розвитку:

  • житлового будівництва – забезпечення попиту мешканців обласного центру та осіб які обрали регіон для постійного проживання, що підтверджується позитивними показниками міграційного руху населення, як до громади, так і до Дніпровського району в цілому;
  • логістичної та автомобільної інфраструктури – по території громади проходить Південний обхід обласного центру загальною протяжністю – 61,5 км, який поєднує автошляхи Е50, Н08 та дорогу до міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ». З урахуванням активного розвитку транзитної дорожньої інфраструктури на території громади, та дефіцит на ринку нерухомості логістичних та офісних площ, рівень вакантності яких в Дніпропетровській області не перевищує 1%, створення логістичних, торговельно-офісних центрів та центрів обслуговування автомобілів з пакувальними майданчиками, дозволяє громаді запропонувати нові території під зазначені інвестиційні проєкти;
  • сфери відпочинку – проєктування та облаштування зон рекреації відпочинку біля водних, паркових, історичних та інших природних об’єктів.

Детальніше з усіма пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.