НОВОПАВЛІВСЬКА ОТГ: висока соціальна відповідальність підприємців як драйвер розвитку індустрії дозвілля та спорту

Новопавлівська сільська об’єднана територіальна громада – гостинний край, що націлений на розвиток сільського господарства, соціально-культурної сфери, а також на благоустрій рідного краю.

Домінуюча частина працездатного населення зайнята в особистому селянському господарстві. Основу економічної інфраструктури складають сільськогосподарські підприємства: ТОВ «Агрофірма «Прогрес», СФГ «Сосновий бір», СФГ «Новатор», СФГ «Адоніс», СФГ «Урожай-2014», СФГ «Кондратюк», ПСП «Мрія», СФГ «Водолій».  Фермерські господарства: «Бондик М.Т.», «Птиця», «Бондик В.М.», «Екополе 2014», «Суліма». Головною спеціалізацією яких є вирощування зернових та технічних культур, а також овочів.

Варто виділити ТОВ «Богданівське–М», охоплюючи площу в 3254 га, є крупним аграрним підприємством з вирощування озимої пшениці та соняшника. Продукція експортується до Німеччини.

Напрямок овочівництва розвиває СФГ «Чугуївське» із земельним банком у 886 га. Тут вирощують: кабачки, цибулю, моркву, помідори, редис, буряк. А в теплицях підприємства, що займають площу 4000 м², де вирощують капусту білоголову.

Унікальним є ТОВ «Чугуєво» (2012,1 га), яке відоме не лише як сільгосппідприємство з вирощування пщениці та соняшника, а і як соціально відповідальне, оскільки, спрямоване на будівництво об’єктів, які згуртовують громаду, надихають на розвиток особистих здібностей мешканців. За кошти товариства збудовано спортивний комплекс «Чугуєво Арена» та парк «Чугуєво». Було розчищено русло р. Солона й облаштовано чистий пляж, де є змога поплавати на човнах чи байдарках.

Громада має великі плани та потенціал щодо розвитку туризму у рідному краї. На території є Балка Горіхова площею 1097,1 га, Антонівський ландшафтний заказник – 1874,1 га, що приваблюють мандрівників своїми краєвидами та рослинами різнотравного степу.

В околиці с. Філія діє КЗ «Районний позаміський заклад оздоровлення та відпочинку „Лілія”». Табір розташований у лісовому масиві. Зона екологічно чиста, повітря наповнене ароматами медоносних та лікарських трав і хвоєю дерев. Мальовничі пейзажі лісових галявин запрошують до відпочинку дітей. Вода для потреб використовується із природної  свердловини глибиною 70 метрів. Спортивний майданчик, медичне обслуговування,  різноманітне збалансоване  харчування дають всі можливості для оздоровлення і відпочинку дітей. Табір налічує 5 добротних будинків на 180 місць.

Місцева хенд-мейд продукція майстринь громади підкреслює туристичну привабливість громади. У 2019 році ОТГ перемогла у «Кулінарному конкурсі» громад Дніпропетровщини з приготування  аутентичних страв, посівши 3 місце.

Громада пропонує 1 земельну ділянку, загальною площею 6,3 га, для створення дитячого оздоровчого табору в рамках державного приватного партнерства.

А ще одна цікава ідея Новопавлівської ОТГ — розвивати футбольний бізнес, влаштовувати міжрайонні спортивні змагання. Для цього є сучасні спортивні майданчики, готель та їдальня.

Детальніше з усіма пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.