Вільногірська міська громада сформована навколо однойменного міста в жовтні 2020 року, розташована в північно-західній частині Дніпропетровської області між автошляхами: національного значення – Н08 та міжнародного значення – Е50. Додатковими перевагами для потенційних інвесторів є наявність в громаді залізниці (перегон Верхівцеве – П’ятихатки) та висока енергозабезпеченість території.

Провідним сектором економіки громади є промисловість, частка якого перевищує 92%. За результатами 2019 року підприємства Вільногірської ТГ реалізували промислової продукції на суму 3,1 млрд грн, що склало 0,64% від загального обсягу промислової продукції регіону. 

Містоутворююче підприємство, яке формує значну частку валового продукту громади  — філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» Акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», є одним з провідних підприємств металургійної галузі України з виробництва концентратів рідкісних металів – цирконію, ільменіту, рутилу, ставроліту. Споживачами продукції є підприємства вогнетривкої, ливарної, керамічної, пігментної, металургійної, скляної промисловості в усьому світі.

На теперішній час завершено підготовку «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» до приватизації. Аукціон з продажу відбудеться у 2021 році. Експертами попередньо визначається стартова ціна для приватизаційного аукціону об’єкта – 3,7 млрд грн. За даними Фонду держмайна, установа отримала запити від 13 компаній, серед яких відомі спеціалізовані компанії Австралії, Японії та ін.

Перспективою розвитку гірничо-металургійної галузі Вільногірської громади є інвестиції корпорації Group DF у будівництво кар’єру для видобутку руди на Мотроно-Ганнівській ділянці Малишевського родовища циркон-рутил-ільменітоносних пісків, а також збагачувального комплексу з випуску відповідних концентратів. Реалізацію проєкту здійснює ТОВ «Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат», що в рамках першого етапу створення виробництва будує кар’єр продуктивністю 2,7 млн м³ руди на рік. Загальний обсяг інвестицій в проєкт складе $302,4 млн та буде створено 1500 нових робочих місць

Одним з розвинених кластерів Вільногірської громади є виробництво тари та пакувальної продукції, зокрема скляної.

На місцевій сировині працюють такі підприємства, як ТОВ «Вільногірське скло» та ТОВ «Склянний альянс». Вони є найбільшими виробниками склотари в Україні та єдині в країнах СНД виробляють прозору, зелену, оливкову та коричневу склотару. Завдяки створенню і розвитку високотехнологічного виробництва, компанії зайняли провідну позицію на ринку практично в усіх сегментах харчової склотари. Склотара з Вільногірська поставляється до більшості ключових українських виробників алкогольних напоїв та консервованої продукції. Крім того, вона експортується до 18 країн світу, зокрема до Польщі, Словаччини, Чехії, Румунії, Болгарії, Німеччини та країн Балтії.

Ще одним унікальним виробництвом зазначеного кластера громади є ТОВ «Торговий дім ХІМТЕК-ПЛАСТ», що спеціалізується на випуску тари й пакування та вже понад 10 років займає провідні позиції за якістю продукції в Україні. Внаслідок використання сучасного обладнання, продукція компанії (мішки для харчових і хімічних сипучих фракцій, поліпропіленове полотно), що виготовляється тільки з первинного поліпропілену, має високоміцні показники, відповідає світовим стандартам та санітарним вимогам.

Виробництво картонних пакувальних виробів, зокрема гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари, здійснює ТОВ «Вільногірський картон». Дерев’яну тару та піддони виготовляють приватні підприємства «ТУТ»  та «Екологічні системи».

Виробництво спеціальних харчових продуктів здійснює Приватне підприємство «Фітобад», що виготовляє дієтичні добавки: «Вугілля активоване Сорбофіт-Актив», «Сорбофіт-сорбент» та інші, які постачаються до провідних аптечних та торговельних мереж країни.

Будівельний сектор Вільногірської ТГ представлений підприємствами, які також використовують місцеву сировину. Зокрема ТОВ «Вільногірський завод залізобетонних виробів». На теперішній час завод випускає понад 100 найменувань серійного залізобетону та є єдиним підприємством в Україні, що виготовляє уніфіковані збірні залізобетонні конструкції силосних споруд для зберігання та переробки зернових. Підприємство також працює за індивідуальним кресленням замовника та бере активну участь у будівництві житлових будівель в таких містах як Дніпро, Кривий Ріг, Кременчук, Полтава та ін.

ПАТ «Вільногірський завод будівельних матеріалів» ще одне провідне підприємство, що виробляє цеглу, черепицю та інші будівельні вироби із випаленої глини, а також вироби із волокнистого цементу.

Аграрний сектор Вільногірської громади сформовано внаслідок обʼєднання м. Вільногірська та Дмитрівської сільської ради. Більшість агрокомпаній здійснюють вирощування зернових та олійних культур. Зокрема ПВК «Дніпроагротехсервіс», ФГ «Агромагнат», ТОВ «Абсолют сервіс» та ФГ «Агромир».

Перспективними напрямками для інвестування Вільногірської ТГ є переробка продукції гірничих комбінатів громади, зокрема кварцового піску для скляної промисловості, який застосовується для виробництва листового технічного скла, автомобільного скла, склоблоків, вітрин, скловолокна для спеціальних скляних виробів. Саме інвестиції у виробництво листового скла, яке на теперішній час на 100% імпортується Україною, є одним з інвестиційних пріоритетів громади, яка готова запропонувати потенційному інвестору відповідні території.

Створення виробництва float-скла, а також об’єкт промислової нерухомості – завод цирконієвих вогнетривів, пропонуються до уваги потенційних інвесторів.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.