Онлайн-аукціони для реалізації сільськогосподарських земель державної власності. Європейський досвід в Україні

Спочатку були земельні торги з продажу права оренди земельної ділянки державної власності, а сьогодні це — електронні земельні аукціони. Державне підприємство «СЕТАМ» OPENMARKET почало реалізовувати пілотний проект з продажу прав оренди державної землі через електронні аукціони. Очікується, що вартість реалізації прав оренди на такі земельні ділянки перевищуватиме ту вартість, яка нині виходить у результаті звичайних аукціонів.

Перші лоти вже розміщені в системі OpenMarket. До продажу запропоновані права оренди на 10 ділянок загальною площею 210 гектарів, по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом України, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів.

Звертаємо увагу, що земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України. Проект дозволить відпрацювати процедуру переведення в електронний формат та упередити можливі ризики цієї трансформації.

Довідково:

ДП «СЕТАМ» OPENMARKET розпочало роботу в серпні 2015 року, як система електронних торгів арештованим майном та працює на всій території України. Також ДП «СЕТАМ» OPENMARKET має досвід з продажу землі. Сукупна вартість земельних ділянок, проданих на OpenMarket, досягла 348,5 млн грн. Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики.

Джерело: www.land.gov.ua