Пʼятихатська міська територіальна громада є однією з новостворених громад регіону, яка сформувалася за результатами місцевих виборів у жовтні 2020 року. Центр громади м.П’ятихатки, розташоване за 120 км на південний захід від обласного центру м.Дніпро.

Особливістю громади є потужна транспортна галузь. Регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» забезпечує зайнятість майже третини працездатного населення ОТГ. Наявність європейського автомобільного шляху E50 Знам’янка-Луганськ-Ізварине та залізничних станцій (Пʼятихатки, Пʼятихатки-Стикова й Зелена) формують у громаді ключовий транспортний вузол регіону.

Економічна структура громади обумовлена активною діяльністю підприємств в галузі рослинництва, тваринництва, переробної промисловості та виробництва будівельних матеріалів.

Одним з найбільших аграрних підприємств громади є ТОВ «Агроцентр К», спеціалізація якого  вирощування зернових та олійних культур, розведення птиці та виробництво курячих яєць. Також господарство має племінний репродуктор з вирощування свиней породи «Велика біла».

У 2019 році ТОВ «Олійник-Н», що розводить  велику рогату худобу, інвестувало у реконструкцію приміщень під тваринницьку ферму для утримання ВРХ на 300 та 150 голів у с.Жовтоолександрівка, а також у будівництво комплексу виробничих та складських приміщень у с.Новозалісся.

Сучасні технології у садівництві запроваджує ТОВ «Агрокомплекс Пʼятихатський», вирощуючи яблука на площі 5 га. Зазначена компанія інвестувала в розвиток саду та переробку фруктів на сік.

Серед нішевих аграрних напрямків громади є збір лікарських рослин в екологічно чистій місцевості та їх переробка. Зокрема ФОП «Фурман О.Н.» пропонує споживачам просіяний, сушений та фасований глід.

Переробна галузь представлена олійницями, млинами, крупорушками та хлібопекарнями. ТОВ «Асторія-Люкс» виробляє хлібобулочні й борошняно-кондитерські вироби та готові страви.

Виробництво молока здійснює сільськогосподарський кооператив «П’ятихатське Євромолоко», створений в 2016 році за підтримки Європейського союзу. Залучені ресурси (179 тис. євро) дозволили придбати чотири молоковози, холодильне обладнання, апаратуру для лабораторних досліджень. На сьогодні кооператив об’єднує 60 сімей, які утримують 75 корів.

Аграрну логістику забезпечує ТОВ «П’ятихатський комплекс», що пропонує зберігання зерна фуражного, заготівлю ранніх зернових та олійних культур. Минулого року компанія інвестувала в реконструкцію зерносушарок, зокрема у встановлення станції регазифікації та використання резервного палива.

Виробництво будівельних матеріалів у громаді розвивається завдяки діяльності ТОВ «СТРОЙ-ГРУП», що здійснює добування декоративного та будівельного каменю та ПП «Гранд», яке виготовляє каркасні залізобетонні конструкції та покрівельні матеріали.

Серед унікальних підприємств варто відзначити ТОВ «П’ятихатський завод металургійних сумішей», що спеціалізується на виробництві теплоізоляційних та шлакоутворювальних сумішей, протипригарних покриттів та рідких керамічних теплоізоляторів. Останні два роки, підприємство вкладало інвестиції в технологічне обладнання.

Подальше економічне зростання громада вбачає в наступних пріоритетах:

  • запровадження сучасних технологій вирощування зернових та олійних культур;
  • розвиток галузі тваринництва та садівництва;
  • переробка сільськогосподарської продукції;

Для реалізації бізнесових ідей громадою у м. П‘ятихатки пропонуються:

  • виробничі об’єкти, загальною площею 3000 м2;
  • приміщення вільного призначення, площею 1050 м2.

Детальніше з пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі Пʼятихатської територіальної громади за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.