Пам’ятка українського степового лісівництва – заказник «Дібрівський» та перспективність рослинництва у ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКІЙ ТГ

Великомихайлівська сільська громада утворена 18 грудня 2016 року та охоплює 16 сіл. Центром територіальної громади є село Великомихайлівка, яке розташоване вздовж берегів річок Вовча та Ворона. Характерною ознакою  громади є велика кількість малих та середніх підприємств, які працюють у сферах сільського господарства.

Основною галуззю є сільське господарство, що забезпечує економічну безпеку громади. Галузь рослинництва характеризується активною діяльністю 31 фермерського господарства, 3 товариств та 54 суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, та зорієнтована переважно на вирощуванні зернових та технічних культур. Основними сільськогосподарськими виробниками є ТОВ «Дібрівське», ППА «Еверест» та ТОВ «Маяк», СФГ «Найдьон», ФГ «Великомихайлівське». До того ж значна кількість жителів громади зайнята одноосібною обробкою земельних ділянок або працюють в приватних селянських господарствах.

Представники малого бізнесу здійснюють діяльність у сферах: будівництва, торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів, предметів особистого вжитку. В громаді достатньо поширена торговельна діяльність для забезпечення місцевого населення споживчими товарами.

В рамках реформи децентралізації Великомихайлівській ТГ на початку 2021 року було передано додатково 476,92 га землі у комунальну власність. Отримання зазначених площ сприятиме підвищенню спроможності територіальної громади, додатковим надходженням до місцевого бюджету та посилить інвестиційну привабливість громади.

На території громади знаходиться один з відомих лісових заказників загальнодержавного значення, а саме «Дібрівський», заснований у 1974 році. Дібрівський ліс – єдине місце на Дніпропетровщині, де широка лісиста заплава поєдналась зі скелястими крутими берегами Вовчої. Саме це надає неповторності й особливого колориту місцевості. Різноманіття Дібрівського лісу складають заплавні діброви, сосновий бір, в якому подекуди трапляються ділянки вікового лісу, а також – реліктові гайки березнячків та осичників – «колки». З Дібрівським лісом пов’язані й історичні сторінки нашого регіону.

В цьому лісі, наприклад, донедавна ріс віковий дуб-велет, біля якого під час повстанської боротьби з австроугорськими військами збирались об’єднані загони дібрівського та гуляйпільського отаманів Феодосія Щуся і Нестора Махна. Сьогодні на місці легендарного дуба встановлено пам’ятний камінь. Дібрівський ліс нині є еталоном вдалого екологічно виваженого лісівництва в умовах степу. Заказник «Дібрівський» – один із найстаріших у регіоні.

Подальший розвиток громада вбачає в поглибленому розвитку сільського господарства та малого й середнього бізнесу.

З метою залучення інвестицій громадою пропонуються:

  • 1 земельна ділянка, площею понад 24 га;
  • 6 об’єктів нерухомості, загальною площею 3 859 м2.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.