ПАВЛОГРАДCЬКА ГРОМАДА: трансформація вугільного регіону через інвестиції в машинобудування та розвиток підприємництва

Місто Павлоград, засноване у 1784 році є одним з найстаріших в регіоні та єдиною адміністративно-територіальною одиницею Павлоградської міської територіальної громади. Його розташування вздовж головної магістралі держави М30, що поєднує Схід та Захід України, створює зручні логістичні переваги для потенційних інвесторів, які в поєднанні із залізницею, дають  можливість транспортувати продукцію в напрямках мегаполісів  Дніпро, Харків, Запоріжжя та морських портів.

Промислова орієнтація міської території зумовлена значними покладами вугілля та діяльністю «ПрАТ ДТЕК Павлоградвугілля». Водночас із добувною галуззю в Павлограді сформувалися та розвинулись в потужні та самостійні галузі машинобудування, будівництво, хімічна, харчова та легка промисловості, які формують сучасний економічний профіль міста.

На теперішній час в Павлограді економічну діяльність здійснюють більше ніж 6 тисяч суб’єктів підприємництва, які формують 3,1% (35821,5 млн грн) обсягу реалізованої продукції регіону. Зокрема, чисельність вказаних субʼєктів господарювання розподілена на 2,3 тисячі юридичних осіб та 4,3 тисячі фізичних осіб-підприємців.

Будівельна галузь є однією із сучасних та технологічних в економіці  громади. Вона представлена близько 200 будівельними підприємствами та 20 виробниками будівельних матеріалів широкого спектра. Серед них ТОВ «Фабрика будівельних сумішей «Будмайстер», яка виробляє понад 50 найменувань будівельних сумішей, ТОВ «Бетонярня «Будмайстер», займається виробництвом стінових блоків, інших будівельних матеріалів, залізобетонних виробів для промислового та цивільного будівництва. ТОВ «Фабрика дверей «Будмайстер», виготовляє теслярські та столярні вироби: дверні полотна, коробки, лиштву та ін. ТОВ «Брукланд», є провідним виробником тротуарної плитки, дорожніх елементів, який запроваджує всеукраїнську виробничу мережу. Серед унікальних виробництв відзначається ПП «Фірма «Ренікс», яке виготовляє вироби з бетону за технологією граніліт, що дозволяє отримати продукцію високої міцності, з глянсовою поверхнею і формуванням текстури «під мармур».

Машинобудування представлено 70 підприємствами серед яких Павлоградський механічний завод державного ВО «Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова» основною діяльністю якого є виробництво елементів ракетно-космічної техніки. ПрАТ завод «Павлоградхіммаш» – підприємство хімічного машинобудування, значну частку в обсягах виробництва займає обладнання для всіх ланок ринку нафтопродуктів – від видобувних і переробних підприємств до торговельних організацій. ТОВ «Павлоградський завод нестандартного обладнання»  – має виробничі потужності з механічної обробки чорних та кольорових металів, зварюванні в середовищі захисних газів, майданчики для виготовлення нестандартних металоконструкцій. Ці та інші підприємства відзначені в профілі міста зацікавлені в співпраці з потенційними інвесторами та замовниками машинобудівної продукції. Розвиток саме зазначеної галузі дозволить трансформувати економіку Павлограда.

В хімічній галузі міста працює 24 компанії, однією з провідних є Державне підприємство «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» – єдине підприємство в Україні, що надає послуги з комплексної утилізації боєприпасів і ракет. Це одне з найбільших виробництв промислових вибухових речовин в Україні, що сертифіковане за Міжнародними стандартами ISO та OHSAS. Тут ведеться науково-дослідницька діяльність. Також галузь представлена ТОВ «Юнілайф.ПВ», яке під брендом Green&Clean виробляє засоби для миття, прасування, чищення та полірування.

Харчову промисловість представляють 30 підприємств. Найбільш відомим в Україні є ТОВ «Молочний дім» сучасне підприємство з французькими інвестиціями, що оснащене високотехнологічним обладнанням для перероблення молока та виготовлення  молочної продукції. Вироби мають попит споживачів України, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Об’єднаних Арабських Еміратів, Мальдів та Королівства Саудівської Аравії.

Легку промисловість представляють 28 підприємств. Такі як: ТОВ «Краяр», що спеціалізується на пошитті робочого одягу. Та виробник взуття ™Karmen, який пропонує широкий асортимент товарів власного виробництва з натуральних матеріалів.

Міська влада підтримує активний діалог з підприємцями громади задля розвитку бізнес-середовища. Тут продуктивно діє діалогова платформа, яка підтримується бізнес-клубом «Павлоград», що забезпечує щотижневі зустрічі як діючих підприємців, так і молодих початківців. На підтримку таких ініціатив запроваджено Програму сприяння розвитку підприємництва в м. Павлоград на 2019-2021 роки, яка передбачає надання фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки,  формування відповідної інфраструктури та ресурсне забезпечення. З міського бюджету на зазначені цілі у 2020 році використано 145,8 тис. грн, а  на 2021 р. заплановано – 204,0 тис. грн.

Для потенційних інвесторів місто Павлоград має широкий спектр пропозицій, від земельних ділянок до проєктів місцевого бізнесу. Зокрема, 4 земельних ділянки, загальною площею понад 100 га, на яких пропонується створити виробництва в пріоритетних для інвестування напрямках, в тому числі:

Для розвитку інфраструктури та розв’язання екологічних питань місто пропонує проєкт Впровадження комплексної ефективної системи поводження з ТПВ на території субрегіону «Західний Донбас», який крім Павлограда, поєднує декілька міських, селищних та сільських громад.

Бізнес Павлограда запрошує інвесторів до спільної участі в наступних проєктах:

Для швидкого впровадження інвестиційних проєктів в промисловому секторі потенційним інвесторам пропонується  Комплекс промислових споруд (ТОВ «Павлоградський ремонтно-механічний завод»).

Запрошуємо детальніше ознайомитись з громадою та її пропозиціями скориставшись одним з головних цифрових інструментів DIA – Інвестиційним профілем ТГ.