Петриківська громада – це справжня перлина Дніпропетровщини та всесвітньо впізнаваний бренд.

Неповторністю громади є розвиток та збереження традицій Петриківського декоративного розпису, що є феноменом українського орнаментального мистецтва та належить до світової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Базовою галуззю в економічному розвитку Петриківської громади є сільське господарство. Рослинницька сфера зорієнтована переважно на вирощування зернових та технічних культурТОВ «Хутірське», ФГ «Ніл», ТОВ Агрофірма «Світанок».

Сільськогосподарський комплекс плодово-ягідної та овочевої продукції представлений ФГ «Відродження», яке діє на території регіону понад 25 років. Завдяки передовим аграрним технологіям, що використовує підприємство, 80 га інтенсивних садів дають урожай в 3000 тонн яблук щорічно.Всього на території громади зареєстровано 274 суб’єкти господарської діяльності, з них 217 – фізичних осіб-підприємців.

Привабливість Петриківської ОТГ для розвитку туристичної інфраструктури, фестивального руху, історико-культурного та зеленого туризму підтверджується наявністю на території таких туристичних об’єктів, як:

  • Центр народного мистецтва «Петриківка»;
  • Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва;
  • Етнографічний музей ім. Федора Панка (Заслуженого майстра народної творчості України);
  • Музей-садиба в етностилі «Миколин Хутір»;
  • відреставрований козацький хутір «Галушківка» – єдиний етнографічний комплекс, який складається з трьох садиб ХІХ століття, а також козацьких укріплень з характерними атрибутами – куренями, вежами, огорожею, бойовими знаряддями та ін.

Ознайомитись з безперервною національною традицією декоративного розпису можна відвідавши щорічний етнофестиваль «Петриківський Дивоцвіт», що проходить у вересні вже 13 років поспіль.

Пріоритетними напрямками розвитку громади є:

  • рослинництво;
  • перероблення сільськогосподарської продукції;
  • історико-культурний та зелений туризм.

Для започаткування сільськогосподарського господарства та підприємницької діяльності громадою пропонуються 30 га вільних земельних ділянок та інвестиційний проєкт зі створення комплексу зі зберігання плодово-овочевої продукції та її сортування.

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.