Покровська селищна об’єднана територіальна громада – сучасний степовий агрополіс, що створює мешканцям сприятливі умови для життя і ведення бізнесу завдяки високотехнологічному сільському господарству та  розвитку переробної промисловості.  Гостинний край, який щедро ділиться своїми надбаннями.

Економіка громади має аграрно-промислову спеціалізацію. В сільськогосподарській сфері здійснюють свою діяльність 6 агрофірм, 32 фермерські господарства та близько 450 одноосібників. Основним спрямуванням яких є: вирощування зернових, зернобобових та технічних культур, переробка м’ясо-молочної продукції та виготовлення кормів для тварин та свійської птиці. Валовий збір зернових дає можливість повністю забезпечити Покровську ОТГ продовольчим зерном, тваринницьку галузь – фуражем та закрити потребу у насіннєвому матеріалі.

Найбільшими підприємствами громади є: ТОВ «Відродження», ТОВ «Родіна», ТОВ «Колос», ТОВ «Січ-Агро», ТОВ «Земля», ТОВ “Обрій”, СФГ «Покровчанка», які з року в рік нарощують виробництво продукції рослинництва.

Напрямок овочівництва розвиває ТОВ “КГ АГРО”, основним видом діяльності якого є вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів.

Тепличне господарство представлено компанією СФГ КЛИМЧУКА В.М., що спеціалізується на вирощуванні огірків. Теплиці займають площу 5000 м² і в середньому врожайність складає 25 т.

Послуги зі зберігання та сертифікації зерна надає ТОВ «Агрофірма «Контрактова». Елеватор підприємства – лінійного типу і має потужність 61400 тонн для одночасного зберігання зерна.

Успішним і потужним є тваринництво. Громада є лідером з впровадження молочних кооперативів та міжнародного досвіду. На її території діють сільськогосподарські кооперативи «Молочарське» і «Добробут Андріївки», які створено за фінансової підтримки уряду Канади, компанії «Danone» та Heifer International, у співпраці з Канадською неурядовою організацією SOCODEVI, МБФ «Добробут громад» та ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба».

Демонстраційна ферма СП «Молочарське» єдиний в Україні навчальний центр для молочних фермерів, що прославляє Покровську громаду. Підприємство орієнтоване на виробництво високоякісного молока з високим вмістом жиру та білку відповідно нормам ДСТУ та виготовляє три сорти : екстраклас, вищий і перший. Партнером ферми є завод «Danone», який маючі високі стандарти є активним споживачем наявної продукції. На даний момент налічується 235 голів чистокровного поголів`я унікальної для нашої держави породи «Джерсі», завезеної з Данії. Обсяг інвестицій в стартап склав 23 млн грн.

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (СОК) «Добробут Андріївки» формують сімейні міні-ферми, на кожній з яких утримують до 20 корів.  Загальна кількість ВРХ – 400 голів. Обсяг зібраного молока – до 5 тонн /день. Усі міні-ферми мають холодильні установки та обладнання для молокоприймального пункту.

Тренди кооперативного руху підтримують і бджолярі. СОК «Медок» є провідним  у заготівлі, фасуванні та реалізації меду. Обсяги продукту сягають до 80 тонн в медоносний місяць.

Прогресивним виробником галузі й одним з основних роботодавців є ТОВ агрофірма «Обрій», яке має племінні заводи з розведення великої рогатої худоби та племінний репродуктор з розведення овець. Кількість ВРХ становить 1990 голів, овець -1460 голів.

Промисловий комплекс характеризується діяльністю наступних підприємств. ТОВ «Метан» виготовляє вироби з бетону, піску та цементу. ПП «Лакокраска» – виготовлення лаків на основі полімерів фарби. ТОВ «Агродизель» здійснює виробництво пестицидів та іншої агрохімічної продукції. ТОВ «Покровські Майстерні» – виробництво меблів.

Туристичний потенціал Покровщини обумовлений природною багатогранністю, а також зручним географічним розташуванням. Неповторні краєвиди степів, лісів, трав’янистих левад,  пам’ятки історії, паркові зони, кам’яні балки дають право вважати громаду степовою перлиною південного сходу Дніпропетровщини. Щоб переконатися в цьому варто пройти туристичними маршрутами:

  • «Буремна Покровщина кінця ХІХ початку ХХ століття»;
  • «Козацькими стежками Покровщини»;
  • «Кемпінговий маршрут»;
  • «Велосипедний або піший маршрут протяжністю 11 км».

Згідно з рейтингом Фонду “Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу” Покровська ОТГ увійшла до 20-ки найкращих громад Дніпропетровської області, зайнявши 3 місце. Дослідження враховує 40 критеріальних показників та відображає інвестиційну привабливість громад у 2020 році.

Для бізнесових ідей Покровська ОТГ пропонує:

  • 7 земельних ділянок, загальною площею понад 130 га, з них 2 пропозиції:

            Будівництво лінії залізобетонних виробів (7,96 га);

            Будівництво вітряної електростанції (92 га).

  • 5 об’єктів нерухомості, загальною площею близько 1579 м².

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram