Портал Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД)

Платформу запускають у рамках ініційованої Президентом України у 2019 році земельної реформи. Відкриття державних даних дозволить знизити рівень корупції та зробити послуги більш зручними й доступними. 

НІГД — це система, що об’єднує на картографічній основі дані різного типу: про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації тощо. Українці отримають доступ до даних на національному, регіональному та місцевому рівнях. 

Усі дані системи інтегруються у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани — це миттєво буде доступно на національному геопорталі НІГД.

Платформу презентували Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко разом з в. о. голови Держгеокадастру Олексієм Пінчуком, в. о. голови Державного космічного агентства Михайлом Левом, провідними науковими співробітниками Науково-дослідного інституту геодезії й картографії та керівником напрямку програми USAID Agro Сергієм Кубахом.

На порталі розміщується понад 500 наборів даних різного типу. Машиночитні набори даних будуть автоматично вивантажуватись на Єдиний державний вебпортал відкритих даних.

Президент зауважив, що міністерства, міста й громади мають публікувати свої дані згідно з законом і не зволікати з цим процесом. Особливо в частині інформації про землі міністерств і відомств, держустанов.

«Ви повинні звернутися до міністерств, щоб вони найближчим часом передали вам чи завантажили, відкрили, надали можливість усім бачити всі ці дані», — наголосив Володимир Зеленський під час презентації. 

До пілотного проєкту долучились шість міст України: Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава, а також Харківська та Львівська області й 75 ТГ з різних регіонів України. Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни. Очікується ухвалення необхідних нормативно-правових документів для повноцінного запуску платформи на національному рівні.

Запуск порталу Національної інфраструктури геопросторових даних сприятиме подальшій цифровізації процесів формування прозорого ринку землі в Україні, а також відкриттю інформації, залученню інвестицій та забезпеченню ефективного державного управління й громадського контролю. Повноцінний запуск системи прискорить економічний розвиток країни, а відкритість і доступність інформації збільшать довіру громадян до влади.

Джерело: thedigital.gov.ua