Сурсько-Литовська громада розташована на півдні регіону, у 20 км від м. Дніпро та є майже його ровесником. Перше село цього краю було засноване в далекому 1794 році, хоча з історичних документів встановлено, що місцевість, де зараз розташована громада була відома навіть раніше. У 1707 році цю територію заселяли запорізькі козаки, які проживали біля берегів р. Мокра Сура.  

Громада вирізняється розвиненим сільським господарством, що представлене наступними провідними підприємствами:

  • ТОВ АПФ «АГРОІНВЕСТ»;
  • ТОВ ВП «УНІВЕРСАЛЗЕРНОПРОДУКТ»;
  • СФГ «ТАТЯНА»;
  • ФГ «ВАЛЕНЦІЯ»;
  • СФГ «ШУРАВІ».

Основна їх спеціалізація – вирощування зернових і технічних культур (пшениця, соняшник, ячмінь, рапс). ТОВ АПФ «АГРОІНВЕСТ», що більше ніж 23 роки функціонує на території громади, також випікає хлібобулочні вироби з власної сировини. Основні позиції асортименту підприємства – булочки з абрикосом, вишнею, яблуком та маком добре знайомі мешканцям України, адже знайти ці продукти можливо в провідних супермаркетах.

Сурсько-Литовська ТГ відома як в Україні, так і за її межами як місце, де майже 20 років веде свою діяльність один з найкращих кінологічних центрів – K-9 Aus SurskoLitovsk. Створений на базі розплідника службових собак (німецьких вівчарок та голландських хердерів), Центр надає свої послуги клієнтам незалежно від місця їх розташування.

Спеціалісти займаються дресурою службових, мисливських і декоративних порід собак за різноманітними навчальними програмами. Також, центр опікується розплідненням квалітетного потомства службових собак, потрібних в поліції та армії багатьох країн світу. Тут діє готель для тварин, де надаються послуги з перетримки й догляду. Собаки, вирощенні та підготовлені на базі центру, мають якісну генетику, міцну нервову систему й високі здібності до виконання команд і посилених тренувань. Після успішного складання екзаменів, декілька вихованців кінологів з Сурсько-Литовського були транспортовані до клієнтів з Європи, США та навіть Індонезії, де також пройшли необхідні іспити й зараз вірно служать своїм господарям. 

На території громади розташоване велике родовище з покладами граніту, що використовується підприємством ТОВ «Об’єднання Новомиколаївський кар’єр» для видобутку. Основна продукція – щебінь гранітний, щебенево-піщана суміш, відсів гранітний та камінь бутовий. Відвантаження виконується як автомобільним, так і залізничним транспортом, адже на кар’єрі є власна залізнична гілка. Значна кількість продукції поставляється підприємствам області для зведення будівель та розбудови транспортної інфраструктури регіону.

Сурсько-Литовська громада також відома «незвичними» місцями для відпочинку та туризму. У селі Новомиколаївка знаходиться озеро, що є одним з найглибших в області. Воно сформувалось у результаті затоплення першої ділянки Новомиколаївського кар’єру ще у 90-х рр. Тоді працівники дійшли до джерела ґрунтових вод і роботи було вирішено призупинити, а через деякий час сталася сильна злива, що остаточно заповнила кар’єр водою. Наразі, офіційна глибина становить близько 50 метрів, проте дайвери, які регулярно занурюються в озеро кажуть, що на максимальній глибині є кілька тріщин, де дна взагалі не видно. Саме за цю особливість озеро отримало статус «бездонного» та приваблює дайверів, шукачів скарбів і звичайних туристів з усієї України.

Ще більше вражає уяву підводний музей, створений ентузіастами на глибині озера. У 2008 році, під час занурення, дайвери знайшли автомобіль «ВАЗ» і вирішили створити на дні затопленого кар’єру музей та автопарк. Першим «експонатом», що спеціально був занурений на дно у 2012 році став мотоцикл «МТ», а згодом підводну колекцію доповнили бюсти радянських вождів, комп’ютери, манекени, новорічна ялинка і ще багато інших артоб’єктів. Спільнота дайверів планує надалі облаштовувати «бездонне озеро» та в майбутньому занурити на глибину літак.

Люди, що відпочивають на водоймі мають змогу взяти участь у майстер-класах із занурення на глибину, орендувати обладнання для дайвінгу або просто провести час біля мальовничих берегів «бездонного озера». Для цього тут є всі умови – мангали, альтанки, пірси для купання та багато іншого.

Інвесторам, що зацікавилися даною територією, пропонується 7 земельних ділянок із загальною площею понад 45 га для реалізації бізнес проєктів.

Детальніше з пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.