Покровська міська громада об’єдналась навколо міста обласного значення. В «Рейтингу прозорості міст-2019» м. Покров займає перше місце, набравши 79,1 бала зі 100 можливих. Місто отримало максимум балів у сферах освіти, закупівель та комунального майна за результатами дослідження Transparency International Ukraine.

Основним містоутворюючим компонентом економіки громади є добувна галузь. Громада розташована на найбільшому в Європі родовищі марганцевих руд. Його обсяг оцінюється в понад 400 млрд тонн. Крім того, в громаді видобувається граніт, пісок, боксити та інша сировина для виробництва будівельних матеріалів.

АТ «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат» – провідне підприємство України, що має 130-річний досвід з видобутку і переробки марганцевих руд. Підприємство розробляє Західну частину Нікопольського родовища та видобуває марганцеві руди відкритим способом – у кар’єрах. Основними видами готової продукції є марганцевий концентрат та агломерат, які є сировиною для феросплавних заводів й реалізуються підприємствам України та зарубіжжя.

Також до ключових галузей відносяться хімічна промисловість та машинобудування.

На території громади вже 16 років успішно працює підприємство зі світовим брендом та стовідсотковими іноземними інвестиціями ТОВ «Проктер енд Гембл Україна». Підприємство виробляє товари побутової хімії, особистої гігієни, що представлені на внутрішньому і міжнародному ринках. Компанія вкладає значні інвестиції в удосконалення та створення нової продукції, наукові дослідження й технологічні розробки.

ПрАТ «Орджонікідзевський рудоремонтний завод» має великі виробничі потужності, виконує ремонт складного гірничорудного обладнання й механізмів та виготовляє об’ємні, нестандартні деталі та вузли як для вітчизняної, так і зарубіжної гірничодобувної техніки.

ТОВ «Резинопласт» спеціалізується на виготовленні гумовотехнічних виробів, металевих деталей відповідно до міжнародних стандартів як серійним методом, так і за індивідуальним замовленням. Виробнича потужність – переробка 7 тонн сирої гуми на добу. Підприємство реалізує продукцію в Україні та за кордоном, а також надає послуги з високоточної (до 0,01 мм) механічної обробки деталей.

Головним пріоритетом Покровської міської ОТГ є подолання промислової моноструктурності економіки громади. Провідним важелем формування диверсифікованої економіки виступає малий та середній бізнес. Діяльність 116 підприємств МСБ громади зосереджена в таких галузях, як: харчова промисловість, видавнича діяльність, будівництво, торгівля, транспорт та зв’язок, сектор послуг, готельний та ресторанний бізнес.

Громада планує залучити інвестиції на створення нових підприємств, які не матимуть критичного впливу на навколишнє середовище, у таких секторах, як:

  • легка промисловість;
  • харчова промисловість (переробка сільськогосподарської продукції);
  • машино- та приладобудування.

Для реалізації бізнесових ідей пропонуються 4 вільних земельних ділянки загальною площею 6 га, де розташовуються 5 об’єктів нерухомості (17740 м²).

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.