Публічна кадастрова карта України: нові інформаційні фільтри, що полегшують користування

Нові розділи Публічної кадастрової карти сприятимуть роботі землевпорядних організацій у сфері забезпечення ефективного виконання заходів з проектування.

Шар «Незареєстровані землі» демонструє території, що знаходяться за межами населених пунктів.

Шар «Природно-заповідний фонд» містить інформацію про 125 об’єктів державного значення, також буде доповнений об’єктами місцевого значення.

Шар «Умовні прибережні захисні смуги» відображає їх графічно з урахуванням норм статті 60 Земельного кодексу України.

Шар «Ліси», що показує межі земель лісового фонду, наразі активний для території Вінницької області та поступово доповниться даними інших областей.

Інформація формується на підставі даних Державного земельного кадастру та профільних установ: Державного агентства лісових ресурсів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Оновлення кадастрової карти матиме позитивний вплив на діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, особливо у прийнятті ефективних управлінських рішень.

Довідково. У 2013 році було запущено Публічну кадастрову карту, на якій відображалися зареєстровані земельні ділянки. З цього моменту в Україні розпочався процес діджиталізації (оцифровування) кадастру. З 2015 року стала публічною інформація про власників зареєстрованих ділянок, а з другої половини 2015 року почала діяти електронна послуга «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру».

За матеріалами Державного земельного кадастру