Реалізовані проєкти компаній в Дніпропетровській області увійшли до ТОП-25 найважливіших інвестиційних проєктів України

The money plant grows bigger

Всеукраїнський журнал «Власть денег» представив фірмовий рейтинг – ТОП-25 найважливіших інвестиційних проєктів, що реалізуються в Україні, 9 з яких реалізовані в Дніпропетровській області.

При відборі компаній враховувалося використання фінансових та інших засобів, для отримання позитивного результату – економічного, соціального, інтелектуального, оборонного та ін. При цьому обсяг інвестиційних коштів не був визначальним при оцінці проєкту, оскільки розглядалися найрізноманітніші напрямки – від будівництва нових об’єктів, розширення та модернізації діючих потужностей, закупівлі та установки нового обладнання, придбання нових активів, до розробки та впровадження нових технологій, вкладення коштів в креативні проєкти та розвиток нових напрямків у науці, виробництві, агропромисловому комплексі, машинобудуванні, сфері обслуговування, нерухомості, транспорті, телекомунікаціях і так далі.

З іншого боку, при відборі компаній одним з важливих критеріїв було не тільки наявність капітальних вкладень, а й інвестиційні плани на 2022 рік, який вплив вони матимуть на підвищення економічного та технологічного потенціалу України, створення нових робочих місць в самій компанії та на підприємствах-суміжниках.

Компанії Дніпропетровської області, що увійшли в ТОП-25 найважливіших інвестиційних проєктів, подані в алфавітному порядку, без ранжирування за номерами.

Caparol Ukraine належить міжнародному концерну DAW з 125-річною історією. Компанія активно розвиває в Україні мережу фірмових салонів Caparol Center, офлайн та онлайн, надаючи послуги з підбору рішень для ремонту та дизайну, а також супровід на всіх етапах будівництва. У 2018 році в Дніпропетровській області розпочало роботу виробництво сухих будівельних сумішей для систем теплоізоляції на заводі «Капарол Дніпро». Обсяг інвестицій в проєкт склав майже 20 млн грн, Кількість робочих місць на підприємстві зросла на 15%. Потужність нового виробництва становить понад 50 тонн за одну зміну. Згідно зі стратегією запланована сума податкових відрахувань у 2021 році — 128 млн грн.

Одна з найбільших торгово-промислових груп України Fozzy Group з початку заснування в 1997 році фокусується на інноваційному удосконаленні бізнесу, створює нові можливості для ринку та стимулює розвиток галузі. Вона володіє більш ніж 700 торговими об’єктами, включаючи супермаркети «Сільпо» і «Фора», оператора доставки Justin та банком «Схід».

Група компаній впроваджує сучасні рішення по всіх напрямках діяльності. Інвестиції в покращення бізнес-процесів допомагають їй утримувати провідні позиції на ринку рітейлу. У 2021 році  Fozzy Group відкрила в країні 34 супермаркети «Сільпо». Загальна кількість супермаркетів в Україні – 306, з яких 20 працює в Дніпропетровській області.

Компанія «АВК» — це 30 років історії та досвіду в кондитерській сфері. Вона входить у трійку найбільших кондитерських брендів України та в топ-100 світових брендів. Сьогодні «АВК» вийшла за рамки кондитерського бізнесу та запустила виробництво продуктів нового покоління – натуральних снеків і рослинного м’яса. Піонер кондитерської галузі перебудував асортимент та став провайдером інноваційних технологій харчової промисловості, а також одним з перших інвестував в новий ринок рослинного м’яса.

Сучасне виробництво та потужності знаходяться в місті Дніпро. Це справжній кластер високотехнологічного обладнання, яке сертифіковане за міжнародними стандартами менеджменту якості.

Найбільшому гірничо-металургійному підприємству України «АрселорМіттал Кривий Ріг», не дивлячись на пандемію COVID-19, вдалося зберегти досить високий темп інвестицій для реалізації стратегічних проєктів. Тільки у 2020 році підприємство інвестувало в розвиток виробництва $296,3 млн, завершило масштабні проєкти з модернізації дрібносортного стану, а також будівельно-монтажні роботи в новому комплексі безперервного розливання сталі.

В цьому році компанія готова до реалізації нових інвестпроєктів, зокрема, планує продовжити заміну газоочисних установок в конвертерному цеху, почати будівництво нової фабрики огрудкування та масштабну реконструкцію доменної печі № 9. Всього за 15 років роботи в Україні загальні інвестиції компанії склали близько  $10 млрд.

Понад чверть століття корпорація «АТБ» слідує стратегії динамічного розвитку, ставши лідером галузі роздрібної торгівлі по товарообігу, обсягами сплачених податків, географії присутності, чисельності співробітників, а також темпів зростання. У зв’язку з цим спектр інвестиційної діяльності корпорації вкрай широкий та різноманітний: це і величезні вкладення в розширення мережі, підготовка персоналу у власних навчальних центрах. Щорічно відкриваються більше сотні нових магазинів, з’являються понад 5 тис. нових робочих місць. Компанія системно вкладає величезні суми в розвиток актуальних Діджитал-рішень та впровадження інновацій в сфері енергоощадження. Масштабні благодійні проєкти «АТБ», спрямовані на підтримку українських лікарень і боротьбу з пандемією, можна вважати інвестиціями в найцінніше – здоров’я нації.

Корпорація «Біосфера» – лідер з виробництва та дистрибуції товарів для дому і особистої гігієни в Україні та один з лідерів ринку в Східній Європі і Центральній Азії. Продукція представлена ​​на більш ніж 30 ринках – від Естонії до Танзанії, а в продуктовому портфелі компанії понад 2000 найменувань продукції.

У 2020 році компанія інвестувала 7 млн ​​євро та запустила сучасне виробництво підгузків в Дніпрі. Лінія випускає 650 підгузків у хвилину та 18 млн – на місяць. Крім того, було інвестовано 4 млн євро в новий логістичний комплекс, а також 21 млн євро в будівництво першого в Україні заводу нетканого полотна. «Біосфера» перша в Україні здійснила інвестиції в виробництво 100% біорозкладаних та компостируємих пакетів для сміття у 2020 році.

Всеукраїнський оператор зв’язку для бізнесу та дому «Датагруп» на сьогодні демонструє один з найвищих темпів зростання на вітчизняному ринку телекомунікаційних послуг. Бажання розвиватися та підіймати економіку України допомогло компанії у квітні цього року отримати фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку в розмірі $65 млн для покупки одного з провідних провайдерів послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу «Воля».

Кошти будуть інвестовані в кращу інфраструктуру, інновації та відмінне обслуговування клієнтів. Злиття компаній створить масштабну платформу, необхідну для залучення істотних капітальних інвестицій в модернізацію української інфраструктури «останньої милі» і національної волоконно-оптичної інфраструктури.

«Інтерпайп» – українська промислова компанія виробляє сталеві труби та залізничну продукцію, поставки яких здійснюються більш ніж у 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках Північної Америки, Європи, Близького Сходу та СНД. Є найбільшим у світі експортером залізничних коліс та входить в топ-10 світових експортерів безшовних труб. Залізнична продукція компанії відповідає глобальним вимогам до якості, має високі характеристики, а труби нафтогазового сортаменту виготовляються з преміальними різьбами.

Компанія спрямовує свої інвестиції в те, що буде популярне в майбутньому, щорічно вкладаючи близько $60 млн в нові лінії з випуску готової продукції. Зараз інвестиційний портфель «Інтерпайпу» становить $100 млн.

Компанія «Київстар» має найбільшу абонбазу в країні – обслуговує 25,7 млн ​​клієнтів мобільного зв’язку та 1,15 млн клієнтів фіксованого широкосмугового інтернету. За 23 роки роботи в Україні вона залучила понад  $5 млрд інвестицій в телеком-ринок. Одним з найбільших її інвестпроєктів стало розвиток LTE технології, що дозволяє користуватися мобільним інтернетом на ще більш високій швидкості.

У 2020 році розмір капіталовкладень «Київстару» склав 1,3% (6 млрд грн) від обсягу всіх інвестицій в країну (508 млрд грн). Також компанія перерахувала до держбюджету понад 9 млрд грн різних податків і платежів. У першому кварталі 2021 року «Київстар» направив на розвиток нових технологій зв’язку 1 млрд грн, що дозволило істотно збільшити територію мережі 4G, в тому числі – в сільській місцевості.

З усіма проєктами, що увійшли в топ-25 найважливіших інвестиційних проєктів, ви можете ознайомитися  за посиланням. 

Джерело: www.dsnews.ua