Першотравенська міська територіальна громада створена у 2020 році Центром громади виступає місто обласного значення Першотравенськ, яке є одним з наймолодших міст Дніпропетровщини і розташоване в лівобережній частині області. Окраїною міста проходить водний канал «Дніпро-Західний Донбас», що сполучає найбільші річки України: Дніпро і Сіверський Донець.

Основною галуззю економіки є вугільна промисловість. Тут знаходиться 2 вуглевидобувні шахти, а саме Степова, Ювілейна.

Враховуючи заходи, які впроваджуються Урядом України щодо трансформації вугільних регіонів, Першотравенська громада спільно з «ДТЕК ЕНЕРГО» та Агентством сталого розвитку «АСТАР» працює над широкомасштабною комплексною програмою, яка вирішить питання соціальної підтримки людей та реструктуризації економіки мономіст для їх збалансованого і стійкого розвитку. Основною метою цього процесу є пошук альтернативних шляхів соціально-економічного розвитку громади, зниження енерго- та ресурсомісткості та підвищення енергоефективності та забезпечення екологізації території.

Бюджетоутворюючими підприємствами є структурний підрозділ ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» шахтоуправління «Першотравенське» яке займається видобутком вугілля та ТОВ «Першотравенський ремонтно-механічний завод» основною діяльністю якого є виробництво деталей та механізмів для обладнання й устаткування на підприємствах видобувної промисловості.

На сьогодні освітня сфера міста досить потужна. Її представляють 5 загальноосвітніх шкіл, 7 дитячих дошкільних закладів, Першотравенський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Берегиня», «Першотравенський гірничий ліцей», інклюзивно-ресурсний центр, Центр дитячої творчості «Надія», клуб юних техніків. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Першотравенський гірничий ліцей» готує конкурентоспроможних кваліфікованих робітників відповідно до потреб підприємств міста і регіону за різними напрямками професійної підготовки. Також здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з інтегрованих професій, перепідготовку і підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення. Співпрацює з  підприємствами замовниками кадрів: ПАТ “ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ”, приватними підприємствами сфери обслуговування м. Першотравенська (ПП Пагор, ТК «Гостинне подвір’я, ПП Матвєйченко), ТОВ «Першотравенський ремонтно-механічним заводом», Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством, ВАТ «Дніпропетровськгаз»  та Першотравенським управлінням по експлуатації газового господарства,  а  також зі  службою зайнятості.

Підприємництво територіальної громади представлене малим та середнім бізнесом, основними видами діяльності якого є роздрібна торгівля, побутове обслуговування, ресторанний бізнес та операції з нерухомим майном. Загальна кількість суб’єктів господарювання станом на 2020 рік становить 843 одиниці, з них: юридичних осіб – 143, фізичних осіб підприємців (ФОП) – 700 осіб.

Споживчий ринок громади налічує 194 об’єкти торгівлі, 3 ринки із загальною кількістю торговельних місць – 658 одиниць та 14 підприємств ресторанного господарства.

Громада є активним учасником міжнародних програм. У 2017 році місто отримало грант від Нідерландських організацій VNG International та PAX для реалізації проєкту «Партнерство в ім’я розвитку», в рамках якого відбулись масштабні масові заходи: спортивно-туристичні змагання «Юний прикордонник», творчий конкурс «Таланти Першотравенська», зустріч-пікнік «ПОМОГАЙ-КА» для дітей з особливими потребами, міська спартакіада «Спортивний Першотравенськ». Також місто отримало грант від міжнародної фінансової організації НЕФКО для впровадження енергоощадних заходів та підвищення енергоефективності міських об’єктів

Подальший розвиток Першотравенська ТГ вбачає у:

  • розвитку інженерної інфраструктури громади;
  • впровадженні ресурсозаощаджувальних, екологічно чистих технологій;
  • підтримці малого та середнього бізнесу.

З метою залучення інвестицій громадою пропонуються:

  • 4 земельні ділянки, площею понад 2,3 га;
  • 2 об’єкти нерухомості, загальною площею 5792 м2.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.