Результати Українсько-Корейського бізнес-форуму у Сеулі

Важливим досягненням заходу стало зниження градусу сприйняття інвестиційних ризиків України. У ході форуму від корейців надійшла низка пропозицій, зокрема щодо інвестування в будівництво мобільних елеваторів, перевалочних потужностей, медичних центрів та проект з вирощування в Україні особливих сортів елітної цибулі, яка буде експортуватися в Європейський Союз.

На Форумі було представлено „Майстер-план економічного співробітництва між Україною та Кореєю”. До речі, 2 проекти Дніпропетровської області включено до майстер-плану. Його мета – створити платформу, яка буде сприяти налагодженню контактів вітчизняних МСП з корейськими інвестиційними фондами. Також корейцям презентували низку українських інвестиційних проектів.

У заході взяли участь майже 150 корейських компаній і 13 український бізнесменів. Зокрема учасниками бізнес-місії з України є такі компанії, як Sigma Bleyzer Investment Group, Agro Generation, Grant Thornton, Integrites, Медичний центр Св.Миколая, Інститут глобальних трансформацій, Київське інвестиційне агентство та інші.

„Важливим досягненням є підписання в ході бізнес-форуму угоди між Торгово-промисловою палатою України і одним з найбільших об’єднань бізнесу в Кореї – Корейської міжнародною асоціацією торгівлі. Бізнеси двох країн отримали більше інструментів для обміну інформацією та пошуку потенційних контрактів”, – підкреслив Тарас Федунків, тимчасово повірений України в Південній Кореї.

Серед численних прикладів успішної роботи відомих корейських компаній в Україні – корпорація Daewoo International. яка є активним учасником українського аграрного ринку і одним з найбільших експортерів українського зерна в країни Азії та Близького Сходу. У минулому році корпорація заявила про намір інвестувати кошти в спорудження елеваторів в українських портах. Корейські партнери розглядають різні можливості інвестування аграрних проектів в Україні. Наприклад, компанія „POSCO Daewоo” (зерновий трейдер Південної Кореї) зацікавлена в збільшенні закупівель українського зерна, а також в інвестуванні в розвиток інфраструктури та зернових терміналів. Компанія Samsung Electronics не тільки продає на українському ринку свою різноманітну продукцію, але і розвиває інноваційне співробітництво. Корпорація відкрила в Києві науково-дослідний центр (Samsung Research and Development Institute Ukraine), в якому працюють більше 1000 українців. Центр веде розробки в сфері технологій розпізнавання, мультимедійного контенту, інформаційної безпеки, штучного інтелекту тощо. Hyundai Corporation планує розширювати свою діяльність в Україні та пропонує створити виробничі потужності з випуску швидкісних електропоїздів і локомотивів спільно з українськими партнерами, а також надати комплексне рішення по модернізації міського електротранспорту та супутньої інфраструктури з частковою локалізацією виробництва і наданням повного технічного обслуговування.

Джерело: https://www.ucci.org.ua/