Розвинута сільськогосподарська галузь, багатий природно-заповідний фонд та співробітництво з міжнародними інституціями – перші здобутки РОЗДОРСЬКОЇ ТГ

Роздорська селищна територіальна громада розташована на сході Дніпропетровської області, в екологічно чистій місцевості, посеред мальовничих лісів, ставків та балок.

За легендою, назва головного населеного пункту громади бере свій початок ще з часів українського козацтва. У XVII столітті на березі річки Терса козак Роздора заснував зимівник. Поступово, навколо почали оселятися інші козаки зі своїми родинами, звідси й пішла назва – Роздори. 

На території громади розташований елеватор лінійного типу, з потужністю одночасного зберігання в 12 тис. тонн. Заснований ще у 1963 році, наразі він цілодобово працює з пшеницею, ячменем, соняшником і кукурудзою, надаючи послуги зі зберігання локальним підприємствам та господарствам. Елеватор оснащений сучасною лабораторією, що сертифікована для роботи з усіма видами культур, враховуючи вищезазначені.

Дві лінії приймання зерна автомобільним транспортом забезпечують потужність у 800 тонн на добу, а вигідна логістична інфраструктура дозволяє сумарно відвантажувати до 1 000 тонн продукції на добу автомобілями та залізницею. Також, Роздорський елеватор має зерносушарку та необхідне очисне і транспортне обладнання.        

Загалом, сільське господарство є провідною галуззю економіки громади, формуючи близько 50% бюджету, а основними підприємствами є:

  • ТОВ «Дніпроагроальянс»;
  • ФГ «АВГУСТ 1»;
  • С(Ф)Г «ВІЛЬНЕ»;
  • С(Ф)Г «ЛЮС»;
  • ФГ «МЕРЕНЧУК».

Головна їх спеціалізація – вирощування кукурудзи (на зерно), пшениці, соняшнику, ячменю, ріпаку олійного, а також жовтого гороху.

ТОВ «Дніпроагроальянс» є найбільшим підприємством у зазначеній галузі. На цей момент господарство охоплює 8021 га орних земель або понад 60% земель сільськогосподарського призначення громади, утворюючи близько двохсот робочих місць.

Роздорська ТГ є прикладом «зеленої громади» з багатим природно-заповідним фондом, про який піклуються представники влади разом з ініціативними групами мешканців.  Гідрографічна сітка громади сформована річками Нижньою і Середньою Терсою і Вовчою, а також ставками, що розташовані у селах Роздолля, Старовишневецьке, Парне та Водяне. Більша частина водних об’єктів має обладнані місця для відпочинку мешканців та гостей громади.   

На території є більше ніж десять балок, серед яких Суха, Калюжна, Попова, Парна та інші, а також ландшафтний заказник «Старовишневецький» площею 109 га і ботанічний пам’ятник «Роздорський» площею 15 га. Обидва об’єкти засновані у 1985 році та належать до природно-заповідного фонду Дніпропетровської області.

«Старовишневецький» являє собою типовий масив байрачного степового лісу. Основні породи дерев: клен, груша, яблуня, липа, ясен, в‘яз, подекуди присутні вікові дубові насадження, що мають особливу цінність. В трав’яному покриві зустрічається одна з найбільш рідкісних рослин регіону – тюльпан дібровний, що занесений до Червоної книги України.

У 2019 році громада отримала підтримку від однієї з найбільш відомих міжнародних інституцій. Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) долучилось до проєкту «Капітальний ремонт спортивного залу Вишневецького НВК» у селищі Старовишневецьке.

Роздорська ТГ відкрита для співробітництва й бізнесових ініціатив та пропонує три будівлі, загальною площею 740 м2 для реалізації інвестиційних проєктів.

За посиланням ви можете знайти головний «інструмент знайомства з громадою» – Інвестиційний профіль ТГ.

Більше новин та актуальних матеріалів від DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.