12 березня 2019 року відбувся семінар «Державні та прямі іноземні інвестиції» організований Дніпропетровським «Центром розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС), для представників об’єднаних територіальних громад регіону. Головними спікерами семінару були Олексій Іванченко, регіональний представник офісу UkraineInvest у Східній Україні, Алім Молодан, заступник директора Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) та Ігор Мамонов, радник з питань регіонального розвитку ЦРМС.

Зокрема, Ігор Мамонов на початку семінару зосередив увагу присутніх на необхідності формування проектів розвитку громад, для включення їх в регіональну стратегію Дніпропетровської області на 2021-2027 роки. Зазначені проекти повинні бути в сфері інфраструктури, що дозволить підвищити інвестиційну привабливість громад. Також, він представив до уваги присутніх широкий спектр можливих державних джерел фінансування, в тому числі з ДФРР (Державного фонду регіонального розвитку). Для залучення зовнішнього фінансування на власний розвиток, Ігор Мамонов запропонував громадам створювати асоціації з громадами із країн ЄС.

Олексій Іванченко проінформував представників ОТГ про зацікавленість іноземних інвесторів Україною та зазначив: «На сьогоднішній день формується певна конкуренція між містами та ОТГ країни за якісного інвестиційного клімату. Якісна та прозора інформація громади щодо наявних ресурсів є головним аргументом для прийняття рішення щодо розміщення свого бізнесу. У налагодженні співпраці між потенційними інвесторами та ОТГ ключову роль відіграють інвестиційні агенції».

«В Україні існує лише два інвестиційні агентства, а саме Дніпропетровське інвестиційне агентство (DIA) та Агентство регіонального розвитку “Волинь”. Саме завдяки роботі DIA ОТГ Дніпропетровської області мають набагато більше можливостей в залученні інвесторів, адже офіс UkraineInvest та іноземні компанії звертаються саме до DIA для пошуку  земельних ділянок, або інвестиційних об’єктів в Дніпропетровській області», повідомив Олексій Іванченко.

Дніпропетровське інвестиційне агентства (DIA)  презентувало представникам ОТГ інформацію щодо етапів та механізмів створення привабливих інвестиційних територій, а також про можливість створення місцевих преференцій шляхом залучення державних коштів на розвиток інфраструктури та види місцевих преференцій, які може сформувати громада.

Алім Молодан акцентував увагу представників ОТГ на неефективності інвестиційних паспортів об’єднаних громад: «Жоден зі створених паспортів не надійшов на адресу точок входження інвесторів – UkraineInvest та DIA.  Своєчасне не надання актуальної інвестиційної інформації від ОТГ до інвестиційного порталу області та бази даних  UkraineInvest, фактично звела нанівець ефективність інвестиційних паспортів громад. У зв’язку із зазначеним, присутнім було наголошено на актуальності створення інвестиційних територій та розробці місцевих преференцій для покращення інвестиційного клімату ОТГ та включення зазначеної інформації до інвестиційного порталу та інвестиційного паспорту області 2019 року».