ШИРОКІВСЬКА ОТГ: успіх «зелених» інвестицій, природні джерела та заповідні території

Прогресивний розвиток Широківської громади забезпечується завдяки відновлювальній енергетиці, стабільному аграрному сектору та природним джерелам.

Сучасні тренди «зеленої» енергії було впроваджено на території ОТГ. Вже реалізовано 4 інвестиційні проєкти з будівництва об’єктів альтернативної енергетики, два з яких завдяки супроводу Дніпропетровського інвестиційного агентства:

  • в смт Широке компанія ТОВ «ДЖІ ПІ СОЛАР» побудувала сонячну електростанцію із встановленою потужністю 8,5 МВт (площа 18 га). Загальна вартість проєкту склала $12,7 млн;
  • поблизу с. Шестірня ТОВ «Екотехнік Широке» із залученням кредитних коштів ЄБРР на суму $6,9 млн було побудовано сонячну електростанцію на площі у 21 га потужністю 7 МВт.

Економічну основу громади забезпечує аграрний сектор, який складається із 70 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, в тому числі: 17 товариств з обмеженою відповідальністю, 47 фермерських господарств та інші. Значна частина підприємств спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур.

Промислові та комунальні послуги в громаді забезпечуються двома підприємствами:

  • ПАТ «Агропромтехніка» (надання послуг з ремонту і технічного обслуговування промислового устаткування);
  • КП «Фрунзенське ЖКП» (забір, очищення та постачання води, монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, каналізація, відведення й очищення стічних вод).

Широківська громада щедро обдарована надзвичайними природними джерелами, що зосереджені в балці Кобильня, яка знаходиться за кілька кілометрів від козацького села Шестірня. Це об’єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровської області, її довжина 50 км, а площа – 2500 га. Ландшафтні геосистеми балки являють собою унікальне і цінне природне явище, де ростуть рідкісні види рослин, що занесені до Червоної книги України. Природна рослинність створює сприятливі умови для різноманітного тваринного світу, особливо птахів. Кобильня балка багата водними угіддями – тут протікає річка Кобильна, яка утворюється більше ніж 30 джерелами, розташовано декілька ставків, є і низинні болота – унікальне явище для степової України. У балці знаходяться ділянки поверхневого карстопрояву єдині у Дніпропетровській області, у тому числі й підземні карстові печери. Крім того на території розташовані пам’ятки археології: поселення доби пізньої бронзи (XIV-XII ст. до н.е.), декілька поселень Черняхівської культури (II-IV ст.н.е.).

Своїм стратегічним завданням громада вбачає створення козацького Етнопарку відпочинку та дозвілля для популяризації перлини Широківщини та південної України.

Для реалізації бізнесових ідей громадою пропонуються 6 земельних ділянок, загальною площею понад 11 га, з них:

  • 1 пропозиція від ОТГ «Створення об’єкту ресторанного господарства з наданням додаткових послуг».

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.