Прогресивний розвиток Широківської громади забезпечується завдяки відновлювальній енергетиці, стабільному аграрному сектору та природним джерелам.

Сучасні тренди «зеленої» енергії було впроваджено на території ОТГ. Вже реалізовано 4 інвестиційні проєкти з будівництва об’єктів альтернативної енергетики, два з яких завдяки супроводу Дніпропетровського інвестиційного агентства:

  • в смт Широке компанія ТОВ «ДЖІ ПІ СОЛАР» побудувала сонячну електростанцію із встановленою потужністю 8,5 МВт (площа 18 га). Загальна вартість проєкту склала $12,7 млн;
  • поблизу с. Шестірня ТОВ «Екотехнік Широке» із залученням кредитних коштів ЄБРР на суму $6,9 млн було побудовано сонячну електростанцію на площі у 21 га потужністю 7 МВт.

Економічну основу громади забезпечує аграрний сектор, який складається із 70 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, в тому числі: 17 товариств з обмеженою відповідальністю, 47 фермерських господарств та інші. Значна частина підприємств спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур.

Промислові та комунальні послуги в громаді забезпечуються двома підприємствами:

  • ПАТ «Агропромтехніка» (надання послуг з ремонту і технічного обслуговування промислового устаткування);
  • КП «Фрунзенське ЖКП» (забір, очищення та постачання води, монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, каналізація, відведення й очищення стічних вод).

Широківська громада щедро обдарована надзвичайними природними джерелами, що зосереджені в балці Кобильня, яка знаходиться за кілька кілометрів від козацького села Шестірня. Це об’єкт природно-заповідного фонду Дніпропетровської області, її довжина 50 км, а площа – 2500 га. Ландшафтні геосистеми балки являють собою унікальне і цінне природне явище, де ростуть рідкісні види рослин, що занесені до Червоної книги України. Природна рослинність створює сприятливі умови для різноманітного тваринного світу, особливо птахів. Кобильня балка багата водними угіддями – тут протікає річка Кобильна, яка утворюється більше ніж 30 джерелами, розташовано декілька ставків, є і низинні болота – унікальне явище для степової України. У балці знаходяться ділянки поверхневого карстопрояву єдині у Дніпропетровській області, у тому числі й підземні карстові печери. Крім того на території розташовані пам’ятки археології: поселення доби пізньої бронзи (XIV-XII ст. до н.е.), декілька поселень Черняхівської культури (II-IV ст.н.е.).

Своїм стратегічним завданням громада вбачає створення козацького Етнопарку відпочинку та дозвілля для популяризації перлини Широківщини та південної України.

Для реалізації бізнесових ідей громадою пропонуються 6 земельних ділянок, загальною площею понад 11 га, з них:

  • 1 пропозиція від ОТГ «Створення об’єкту ресторанного господарства з наданням додаткових послуг».

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.