Слобожанська територіальна громада утворилась 2015 року та розширилась восени 2020 р. Тепер вона складається з 6 населених пунктів та успішно конкурує, створюючи кращі умови для життя. Громада межує з м. Дніпро.

Слово «першість» – синонім Слобожанської ТГ, адже громада однією з перших в Україні подала документи на створення об’єднаної територіальної громади; відкрила перший у державі Центр надання адміністративних послуг; першою створила власний стратегічний план розвитку; першою – задовго до медичної реформи – заснувала у себе Центр сімейної медицини. Саме тому коли згадують про здобутки слобожанців, то теж часто кажуть «вперше». Наприклад, Слобожанська громада першою розпочала зводити житловий будинок для черговиків; тут вперше почали опікуватись проблемами людей похилого віку, організувавши для догляду за ними комунальний заклад «Милосердя»; а також відкрили перший в Україні дитячий садочок збудований без жодної копійки з державного бюджету.

За рівнем фінансової спроможності Слобожанська громада посіла IV місце серед 110 українських громад із чисельністю населення понад 15 тис. осіб. Власні доходи на одного мешканця складають 25,2 тис. грн, а показник видатків загального фонду на одного мешканця становить 22,3 тис. грн і це перші за величиною показники у згаданій групі ТГ.

Бюджет громади значною мірою формується коштом податків від підприємств. Тут працюють великі компанії, в тому числі з міжнародними інвестиціями, що виготовляють м’ясну та ковбасну продукцію, шоколад та кондитерські вироби, керамічну плитку та продукцію з полікарбонату, а також надають послуги з будівництва, логістики та гуртової торгівлі. 

З 2005 року на території громади діє виробник керамічної плитки ТОВ «ІНТЕРКЕРАМА» – компанія з іноземними інвестиціями. На підприємстві встановлено новітнє італійське обладнання, що дозволяє виробляти 12 млн м2 продукції на рік. ТОВ «ІНТЕРКЕРАМА» реалізує свою продукцію під торговими марками «Inter Cerama» (керамічна плитка), «IG INTER GRES» (керамограніт), які сьогодні обирають мільйони покупців в більш ніж 10 країнах світу.

Вже 28 років в смт Слобожанське діє М’ясна фабрика «Фаворит Плюс», що очолює десятку лідерів м’ясо-ковбасної галузі України, а у 2020 році забезпечила майже 10% надходжень до бюджету громади. Це сучасне, технічно оснащене підприємство, що пропонує широкий асортимент м’ясних продуктів на будь-який смак – 140 найменувань під торговими марками «Добров», «М’ясна лавка», «Ковбасний ряд». Частка МФ «Фаворит Плюс» на українському ринку м’яса і м’ясних виробів за експертними оцінками складає 18,5%. 

Також понад 20 років тут веде діяльність ТОВ м’ясокомбінат «Ювілейний», що займає провідну позицію з виробництва ковбас і м’ясних делікатесів в Україні. Виробництво м’ясокомбінату побудовано за принципом замкнутого технологічного циклу. Процес розпочинається із забою худоби, а закінчується виробництвом готової продукції, її зберіганням і реалізацією. У 2011 році введено в експлуатацію і запущено новий ультрамодерний цех з виробництва сирокопчених і сиров’ялених ковбас. А 2012 року – цех з виробництва напівфабрикатів. На цей час мережа з близько 13 000 торгових точок у різних областях України отримує продукцію м’ясокомбінату «Ювілейний» як через власні філії компанії, так і через дистриб’юторів.

З 2003 року в громаді успішно працює ТОВ «СОТОН» – виробник полікарбонатних листів №1 в Україні. Асортимент компанії розділений на монолітні й стільникові полікарбонатні листи, виплавлені методом екструзії. Виробництво здійснюється на сучасному італійському та німецькому обладнанні. Сировина використовується виключно провідних світових виробників, що дозволяє виробляти продукцію високої якості з загальною потужністю 3500 тонн на рік. Продукція підприємства сертифікована за європейськими стандартами. Компанія має власну лабораторію, на якій проводить регулярне тестування і перевірку виробленої продукції. SOTON є визнаним виробником на ринках Європи, США та Близького Сходу, що підтверджується численними відвантаженнями на цих ринках.

Основу агропромислового комплексу громади складають 69 сільськогосподарських підприємств різних форм власності та підпорядкування й 26 фізичних осіб-підприємців. Сільгосп підприємництва зорієнтовані переважно на рослинництво. Основні напрямки виробничої діяльності – вирощування зернових, у тому числі високоякісного продовольчого зерна, технічних та овочевих культур, садівництво, а також розведення свиней.

ПП «СІГМА» – визначальне підприємство на рівні громади та одне із визнаних лідерів в аграрному бізнесі України. У 2020 році було досягнуто рекордних для компанії показників виробництва – 6 тисяч тонн м’яса свинини. На 1 січня 2021 року ПП «СІГМА» – в рейтингу ТОП-15 кращих товаровиробників в Україні. Основні філії господарства розташовані в с. Степове Слобожанської ТГ — маточник (1800 свиноматок, 80 опоросів на тиждень) і комплекс дорощування. Також виробничі майданчики компанії зосереджені в Новомосковському та Синельниківському районах. 

Вже 6 років в громаді здійснює діяльність ТОВ «ФГ Підгірне», яке спеціалізується на вирощуванні яблук таких сортів, як: «Гала», «Голден Делішес», «Гренні Сміт» і «Фуджі». На сьогодні територія садів займає площу 51 гектар. Господарство не збирається зупинятися на досягнутому і крім розширення яблучного саду так само в планах вирощування інших культур. Уся продукція «ФГ Підгірне» відповідає Європейським стандартам, а якість і екологічність – основні принципи підприємства. У виробництві використовуються тільки сертифіковані добрива і засоби захисту, що гарантує повну безпеку і натуральність яблук. ТОВ «ФГ Підгірне» реалізує свою продукцію під торговою маркою «RIOLA». Їх можна придбати в найбільших українських мережах супермаркетів (VARUS, Велика кишеня, Сільпо, METRO, FOZZY, ТАВРИЯ В), а також за кордоном.

Значний внесок в розвиток економіки громади забезпечують підприємства сфери торгівлі. Вздовж головних транспортних магістралей виникла потужна торговельна агломерація з представників відомих національних мереж та світових компаній: «АТБ», «Метро», «Епіцентр», «Ашан», «Олді» тощо. Завдяки їм створена значна кількість нових робочих місць. Діяльність цих суб’єктів господарювання направлена на обслуговування мешканців та гостей обласного центру.

Інвестиційну привабливість громади підкреслює діяльність 5 підприємств з іноземними інвестиціями, що вже працюють тут:

  • ТОВ «ІНТЕРКЕРАМА» (Сінгапур) – виробництво керамічної плитки
  • ТОВ «М’ясна фабрика «ФАВОРИТ ПЛЮС» (Кіпр) – харчова промисловість
  • ПП «ТРАНС ЛОГІСТИК» (Кіпр) – вантажний автомобільний транспорт
  • ТОВ «ВІДЕО-СТРОЙ» (Кіпр) – гуртова торгівля
  • ТОВ «ТС АГРО-СОЮЗ» (Кіпр) – гуртова торгівля
  • ТОВ «Торговий центр «Меркурій» (Беліз) – Сфера послуг

А також наявність вільних територій для потенційного розміщення нових виробництв. Для реалізації інвестиційних проєктів, пропонуються наявні активи – 6 вільних земельних ділянок загальною площею 45 га та 5 об’єктів нерухомості загальною площею 7 782 м2.

Економічне зростання громада вбачає в:

  • диверсифікації структури економіки;
  • розвитку малого та середнього бізнесу;
  • розвитку гуманітарної та соціальної сфери.

Детальніше з усіма пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.

Більше новин та актуального контенту DIA ви можете знайти на сторінці Facebook та у нашому Telegram каналі.