СОЛОНЯНСЬКА ОТГ: органічне рослинництво, птахівництво та полімерні технології як чинники сталої конкурентоздатності

Солонянська селищна об’єднана територіальна громада перебуває в процесі децентралізаційної трансформації. В результаті чого населення ОТГ збільшиться вдвічі – до 25 тисяч осіб, а площа у 2,8 раза та становитиме 83,4 тис. га.

Розташування громади за 40 км від м. Дніпро, між автомагістралями Н08 та Е50, обумовило присутність значної кількості виробничих підприємств, переважно в смт Солоне та селах Надіївка і Василівка.

Частка промисловості в структурі економіки громади складає 44%, або 633 млн грн. Даний сектор економіки формується виробниками:

 • полімерних матеріалів – ТОВ «Завод Полімердеталь» (торгова марка “SoloPlast”),
 • компонентів та матеріалів для виготовлення металургійної продукції ТОВ «Техмет» та ТОВ «Науково-промислове підприємство «Інтерметал»,
 • металевих конструкцій та виробів ТОВ «Завод металіст».

Також на території громади зареєстровані компанії, виробничі потужності яких розміщені в інших містах, зокрема ПП «Вазарі» (виробництво спеціалізованого брудозахисного та проковзаного покриття), ТОВ «ВСМПО ТИТАН  Україна» (виробництво труб, профілів та фітингів з титану), ТОВ «Дніпропетровська швейна фабрика» (виробництво одягу).

Сектор будівництва представлений  іноземним інвестором ТОВ «Капарол Дніпро», яке активно інвестує у виробництво нових видів продукції та пропонує сучасні фарби і будівельні суміші. У 2019 році підприємство відкрило лінію з виробництва сухих будівельних сумішей з обсягом інвестицій $1,7 млн.

Сфера послуг різноманітна і сучасна. Винятковою є діяльність Ландшафтного бюро «RainGarden». Запропоновані послуги якого – це нова і перспективна галузь, що охоплює всі види робіт з ландшафтного дизайну та озеленення, від проєктування ділянки до обслуговування саду. На території є мальовничий авторський сад, що дарує відвідувачам незабутні враження. Місцеві фермери користуються послугами GPS моніторингу ТОВ «Локарус Україна» та аутсорсинговими бухгалтерськими послугами ПП «Центр бухгалтерського сервісу Ліра». Торгівля та ресторанне господарство представлені 214 і 21 суб’єктом відповідно.

Переробна галузь громади спрямована на виробництво:

 • круп і борошна – ТОВ «Сервіс Пак» та ТОВ «Союз»;
 • молочних продуктів та сичужних сирів – ВАТ «Солонянський молокозавод».
 • продуктів харчування ТОВ «Рідний продукт».

Аграрний сектор Солонянської ОТГ, з обсягами річного виробництва 728 млн грн, є лідером економічного зростання. Крім вирощування зернових та олійних культур, громада посідає друге місце з показником 912 тис. голів у сфері птахівництва, четверте з виробництва мʼяса (12792 т) та вирощування ягід.

Сучасною тенденцією є вирощування органічної продукції. Експортоорієнтоване ТОВ «УкрБіоЛенд» – це сільскогосподарьский обслуговуючий кооператив з сертифікованим земельним банком понад 5,620 га. Підприємство входить до ТОП-5 найбільших органічних виробників в Україні за розміром ферми. Компанією розроблено екосистему сучасного органічного господарства, включаючи якісне насіння, сучасну сільськогосподарську техніку, обладнання для переробки та стабільну логістику. Крім пшениці, жита та гороха, підприємство вирощує унікальні для регіону культури – тритикале, сочевиця, маш, нут, льон, амарант. 

Висока якість продукції підтверджується міжнародними стандартами, такими як:

 • Стандарт Європейського Союзу з органічного виробництва та переробки (EU-Bio);
 • BioSuisse Стандарт (Швейцарія);
 • Стандарт Національної органічної програми (USDA-NOP);
 • Японські Сільськогосподарські Стандарти (JAS).

На теритолрії громади активно впроваджуються інвестиційні проєкти, а саме:

 • ТОВ «Агромайстер» – вклало капітальні інвестиції в реконструкцію свинокомплексу на 840 голів свиней (180 т м’яса на рік).
 • Словацький інвестор, вклавши близько 2 млн євро, відкрив у с. Башмачка ТОВ «Долина Агро СК», що спеціалізується на вирощуванні гарбузового насіння.

 Завдяки розширенню території та виходу до р. Дніпро Солонянська громада планує своє майбутнє через розвиток:

 • річкової логістики;
 • органічного виробництва;
 • вирощування та переробки овочів.

Також громадою пропонуються проєкти зі створення аграрного або промислового виробництва і тваринницького господарства.

Детальніше з усіма пропозиціями запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ОТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram