Стратегія економічної безпеки – фундамент для забезпечення економічного суверенітету України

9 лютого відбулось експертне обговорення проєкту Стратегії економічної безпеки до 2025 року.

«Стратегія економічної безпеки – надзвичайно важливий для країни документ, що має стати ключовим для формування державної політики у сфері забезпечення економічного суверенітету. Ми вперше на законодавчому рівні визначили саме поняття економічної безпеки, а також основні економічні виклики та загрози для безпеки України та шляхи їх подолання», – зазначила  Світлана Панаіотіді, заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Так, стратегія базується на пріоритетах національних економічних інтересів та визначає мету, напрями, завдання та механізми державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки. У документі проведено детальну оцінку стану економічної безпеки та ідентифіковано загрози за основними складовими економічної безпеки – фінансовою, виробничою, інвестиційно-інноваційною, зовнішньоекономічною, макроекономічною.

Реалізація Стратегії дозволить запровадити прозору систему постійного моніторингу економічної стійкості та щорічну системну оцінку стану економічної безпеки, а також сприятиме  підвищенню ефективності реалізації державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки й політичну відповідальність за її результати.

«Процес підготовки Стратегії був максимально прозорим та інклюзивним, всі зацікавлені сторони могли  долучитися до обговорення та надати свої пропозиції. Дякую всім експертам, які були залученні в розробці документу», – додала Світлана Панаіотіді

Наразі проєкт Стратегії перебуває на правовій експертизі в Мін’юсті та антикорупційній експертизі в НАЗК, одночасно триває електронне публічне обговорення. Ознайомитись з документом можна за посиланням.

Довідково. Проєкт Стратегії економічної безпеки розроблена на виконання пункту 66 Стратегії національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни», затвердженої Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, та пункту 3 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України», введеного в дію зазначеним Указом.

Джерело: Мінекономіки