Створення індустріальних парків – стратегічно важливе завдання в рамках Програми «Велике будівництво» 2021

Цьогоріч до Програми Президента України «Велике будівництво» додали новий напрям – економічний розвиток. Він передбачає реалізацію проєктів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.

Індустріальні парки належать до цього напряму та передбачають створення нових робочих місць. Це, своєю чергою, сприятиме зниженню трудової міграції українців.

У 2021 Уряд інвестує в розбудову інфраструктури 4 індустріальних парків майже 80 млн грн. Для порівняння, в період 2015-2020 років було інвестовано 8 млн грн.

Мінрегіон наголошує на важливості реалізації даних проєктів, побудові діалогу з бізнесом та залученні іноземних інвестицій до України.

На території Дніпропетровської області зареєстровано 3 індустріальні парки:

  • «ІNNOVATION FORPOST» (м. Дніпро), який включено до Реєстру індустріальних парків 07.11.2018. Ініціатором створення є Дніпровська міська рада. Загальна площа суміжних земельних ділянок 49,5 га (brownfield). Територія індустріального парку розділена на 35 земельних ділянок (розроблені всі землевпорядні документи).
  • «Павлоград», що включений до Реєстру 14.02.2017. Ініціатор створення Дніпропетровська ОДА, загальна площа 250 га (greenfield), землі державної власності. Територія парку потенційно поділена на 5 зон: машинобудування (65 га), хімічна промисловість та виробництво будівельних матеріалів (50 га), логістичний комплекс (50 га), легка промисловість (30 га), електроніка, ІТ-технології (55 га).
  • «Кривбас» включений до Реєстру індустріальних парків 01.09.2014.  Ініціатор створення Криворізька міська рада, загальна площа 26 га, землі комунальної власності. Територія індустріального парку вже має сформовану дорожню мережу, вона обмежена міськими вулицями та проїздами.

Детальніше з проєктами індустріальних парків у Вас є можливість ознайомитись за посиланням.

Довідково. Індустріальні парки – це частина міста, яка виділена під промислове використання, а не для побутових або комерційних потреб. Промислові парки можуть містити заводи, порти, склади, логістичні центри чи фабрики. Що таке індустріальні парки читайте за посиланням.

За матеріалами Мінрегіону