Тернівська міська територіальна громада розташована  на сході Дніпропетровської області у Павлоградському районі, у 20 км від м. Павлоград. До складу громади входить місто обласного підпорядкування Тернівка та с. Зелена Долина. Тернівка – це сучасне шахтарське місто, з високим освітнім та професійним рівнем. Це одне з перших міст у Західному Донбасі, що розпочало забезпечувати вугіллям Україну.

Згідно з рейтингом «Інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад» Тернівська ТГ увійшла до ТОП-10 найкращих громад Дніпропетровщини за рівнем дотаційності бюджетів  ̶  реверсна дотація складає -10,3%.

Промислова інфраструктура громади – монофункціональна та представлена двома шахтами «Тернівська» та «Західно-Донбаська», які є складовими виробничо-структурних підрозділів «Шахтоуправління Павлоградське» та «Шахтоуправління Тернівське» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» відповідно. Більшість працездатного населення міста, а саме 56%, працюють на підприємствах вугільної промисловості.

Шахта «Західно-Донбаська» розпочала свою діяльність 42 роки тому з річним видобутком вугілля 560 тис. тонн. Проінвестовані ДТЕК, за останні 11 років, понад 150 млн доларів на розвиток та модернізацію шахти, збільшили  обсяг видобутку та знизили зольність в 1,7 раза. Наразі це найбільша шахта Західного Донбасу, шахта-гігант, яка максимально видобуває 2,5 млн тонн на рік.

Проєктна потужність шахти «Тернівська» складає 1,4 млн тонн  вугілля на рік. Основними споживачами є ТЕС, а також промислові підприємства України, країн СНД, Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Північної Африки.

Всього у Тернівській ТГ зареєстровано 683 суб’єктів господарської діяльності, з яких 40 підприємств та 643 фізичних осіб підприємців.

За видами економічної діяльності, найбільша кількість суб’єктів господарської діяльності, а саме 43,6%  задіяно у торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, 21,5% надають комунальні та індивідуальні послуги, працюють у сфері культури та спорту. Операції у сфері нерухомості, оренди, інжинірингу та надання послуг підприємцям здійснюють 16,6% суб’єктів.

Показник середньомісячної заробітної плати у громаді знаходиться на рівні 15,7 тис. грн та  є одним з найбільших показників серед громад області.

Своєю стратегічною метою громада вбачає розвиток підприємств легкої,  переробної промисловості та сфери послуг й туризму – це найефективніший спосіб диверсифікації місцевої економіки.

Для реалізації інвестиційних проєктів, громада пропонує наявні активи  ̶  2 земельні ділянки, площею 1,5 га та 6 об’єктів нерухомості загальною площею 745,3 м2.

Детальніше з пропозиціями громади пропонуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі ТГ за посиланням.