Токівський граніт, каскад водоспадів та єдиний степовий каньйон в Європі – природні багатства ГРУШІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Грушівська сільська територіальна громада розташована на півдні Дніпропетровської області на правому березі Каховського водосховища.

Перлиною громади є гідрологічна пам’ятка природи «Водоспад на річці Кам’янка», що відомий також як Токівський водоспад це одне з найкрасивіших місць Дніпропетровщини та єдиний степовий каньйон як в Україні, так і в Європі.

Насправді тут відразу декілька водоспадів й вони утворюють невеликий, але дуже мальовничий каскад. Загальна висота якого – близько 6 метрів, а береги каньйону місцями сягають 30 метрів і складаються з рожевого, червоного та сірого граніту, віком понад 2 мільйони років. Бурхливі потоки створили справжній оазис, де можна сховатися в спекотний день та полежати у справжніх природних джакузі, милуючись незабутніми степовими пейзажами. Ця місцевість оповита легендами та згадується ще у давногрецьких авторів. І, якщо Ви хочете собі уявити, як же виглядала степова земля нашого краю, коли її описував батько історії Геродот, та змальовував Гомер, згадуючи північних людей кімерійських, – варто завітати до Грушівської громади.

Водоспад на річці Кам’янка разом з геологічною пам’яткою природи «Мальовничий каньйон на річці Кам’янці в Токівських гранітах» та орнітологічним заказником «Заплава річки Базавлук» є складовими частинами ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Кам’янський прибережно-річковий комплекс». Тут, на площі 2615 га, зберігається одна з найцінніших ділянок дикої природи українського степу.

Мальовничі природні багатства є потенціалом, як для туристичного, так і економічного розвитку Грушівської ТГ.

На території громади знаходиться Токівське родовище граніту, яке вважається одним з найбільших в Україні. Тут видобувають дрібнозернистий граніт червоно-коричневого кольору. Завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам камінь затребуваний в різних сферах будівництва. В основному, його використовують для облицювання будівель, меморіальних комплексів, виготовлення балясин і поручнів для сходів. Токівський граніт популярний не тільки в Україні, а й за її межами. Добування каменю в громаді здійснюють два підприємства – ДП «Токівський гранітний кар’єр» та Філія «Виробничий підрозділ Київський кар’єр ПАТ Гірничовидобувний і каменеобробний комбінат «Біличі».

Розвитку галузі сільського господарства також сприяє наявність природних ресурсів. Переважна більшість ґрунтів в громаді звичайні й південні чорноземи, що характеризуються значною родючістю. Площа сільгоспугідь громади становить 124,17 км² (47,6% від загальної площі ТГ), у тому числі ріллі – 108,41 км² (41,5%). Основними напрямами сільського господарства громади є вирощування зернових та технічних культур, яким активно займаються 20 підприємств різних форм власності та підпорядкування. Варто відзначити, що вони вирощують переважно пшеницю, соняшник, ячмінь та просо.

Для надання локальним підприємствам та господарствам послуг зі зберігання й логістики зернових культур і соняшнику в громаді діє елеваторний комплекс «Апостолове-Агро» (Тік), що з 2019 року входить до Групи компаній «Прометей». Комплекс є лінійним та складається з шести складів підлогового типу зберігання. Загальна накопичувальна потужність зерносховищ – 20 тис. тонн. Тут можливе одночасне зберігання до 4-х видів культур, таких як: пшениця, ячмінь, рапс та соняшник. Елеватор оснащений сучасною лабораторією, що сертифікована для роботи з вищезазначеними культурами.

Подальше економічне зростання громада вбачає у розвитку:

  • кооперативного сільськогосподарського виробництва;
  • переробних підприємств;
  • туристично-оздоровчої сфери.

Для реалізації інвестиційних проєктів та бізнесових ініціатив громадою пропонуються:

  • 7 земельних ділянок, загальною площею понад 60 га;
  • 2 об’єкти нерухомості, площею більш як 6 000 м².

Детальніше з пропозиціями громади запрошуємо ознайомитись в Інвестиційному профілі Грушівської ТГ за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів DIA на сторінці у Facebook та у нашому каналі в Telegram.